Dlaczego warto pić białą herbatę

0
788
herbata
fot: pixabay.com

Herbata to jeden z ulubionych ciepłych napojów Polaków, zaraz po kawie. Choć wiele nam jeszcze brakuje do rozkoszowania się nią tak, jak to robią Anglicy czy Rosjanie, to trzeba przyznać, że w ostatnim czasie zwracamy coraz większą uwagę na aromat i jakość herbaty. Daje się zauważyć także większa otwartość na nowe gatunki herbaty. Biała jej odmiana  jest juz coraz lepiej rozpoznawalna, choć wydaje się, że nie doceniamy wszystkich jej walorów. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/biala-herbata-docenmy-jej-zalety/

Wydaje się, że czasy tanich herbat ekspresowych powoli już mijają. Trudno zresztą nazwać ten miał herbatą. Napar powstały po jego zaparzeniu jest pozbawiony smaku, da się w nim wyczuć pył. To nie jest prawdziwa herbata, tylko jej tani substytut. Jeśli prawdziwa herbata to tylko w liściach. Za jakość warto zapłacić więcej. Najpopularniejszym rodzajem herbaty jest u nas wciąż czarna herbata. Dotrzymuje jej kroku zielona herbata, doceniana za swoje dobroczynne właściwości. Czy biała herbata im dorównuje?

Na pewno jej aromat jest delikatniejszy niż czarnej czy zielonej. Miłośnikom mocnej aromatycznej herbaty pewnie nie przypadnie do gustu. Jest jednak miłą odmianą. Ma jasny, słomkowy kolor. Po zaparzeniu. Biała herbata pochodzi z Chin. To tam jest zbierana i powoli suszona na słońcu. Jej nazwa pochodzi od drobnych białych włosków, którymi pokryte są rośliny. 

Jak przygotować białą herbatę?

Białą herbatę parzymy w temperaturze między 70 a 90 stopni Celsjusza. Wyższa temperatura pozbawi ją cennych składników mineralnych. Optymalny czas parzenia wynosi 4 minuty, po tym czasie gorzknieje. Biała herbata jest korzystna dla naszego zdrowia, jednak nie powinniśmy przesadzać z jej ilością. Nie pijmy więcej niż 5 filiżanek dziennie, aby nie podrażnić przewodu pokarmowego. 

A jakie cudowne moce skrywa w sobie biała herbata?

Przede wszystkim zawiera dużo przeciwutleniaczy, które zapobiegają nowotworom, i łagodzi alergię. Biała herbata ma tez działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe. Stymuluje regenerację skóry i wzmacnia kości. Lubimy ją jednak przede wszystkim ze względu na lekkie działanie pobudzające. 

Przeczytaj też: http://www.akademiatroskliwejmamy.pl/wiewiorka-praca-plastyczna/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ