Masz problemy z układem trawiennym? Skorzystaj z pomocy olejów tłoczonych na zimno

0
737
olej

Dolegliwości żołądkowe mogą znacząco utrudnić czerpanie przyjemności z życia i wykonywanie codziennych obowiązków, zwłaszcza jeśli dokuczają już od dłuższego czasu. W przywróceniu  prawidłowej pracy układu trawiennego mogą pomóc oleje tłoczone na zimno, które od pewnego czasu powracają do łask. Sprawdź, jakie oleje najlepiej poradzą sobie z problemami z żołądkiem, wątrobą czy też metabolizmem.

Olej z ostropestu po obfitym posiłku

W świecie medycyny naturalnej ostropest jest znaną i cenioną rośliną, którą można spotkać także na polskich łąkach. Olej z ostropestu tłoczony na zimno jest polecany przede wszystkim osobom, których wątroba nie pracuje prawidłowo i w związku z tym jest przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości. Sekretem specyfiku jest wysoka zawartość sylimaryny, która jest odpowiedzialna za oczyszczanie wątroby z toksyn i regenerację narządu.

Dzięki swoim niesamowitym właściwościom ostropest często jest wykorzystywany u osób z marskością wątroby, może również sprawdzić się podczas odtruwania organizmu i terapii lekami mogącymi uszkodzić wątrobę. Ponadto naturalny olej z ostropestu może znacząco przyspieszyć trawienie, rozwiązać problem wzdęć czy też złagodzić objawy zgagi. Regularne przyjmowanie produktu może także sprawdzić się podczas odchudzania.

Olej z czarnuszki na refluks żołądka

Wystarczy przez pewien czas przyjmować zaledwie dwie łyżeczki tłoczonego na zimno oleju z czarnuszki, żeby zauważyć różnicę w pracy układu trawiennego i pozbyć się dokuczliwych dolegliwości. Bogata w nienasycone tłuszcze czarnuszka reguluje poziom cholesterolu we krwi, może także ulżyć w przypadku refluksu i grypy żołądkowej. Olejarnia Oleoteka zaleca stosowanie specyfiku również u osób zmagających się ze wzdęciami.

Złagodzenie lub zupełne wyeliminowanie problemów gastrycznych to tylko jedna z wielu zalet terapii olejem z czarnuszki. Tłoczony na zimno produkt może sprawdzić się w leczeniu cukrzycy i wzmacnianiu odporności, pomaga także w przypadku alergii, astmy oskrzelowej, a nawet łuszczycy i atopowego zapalenia skóry. Smaczny olej można dodawać do potraw lub po prostu przyjmować bezpośrednio do ust.

Olej lniany dla regulacji metabolizmu

Len od wieków jest ważnym elementem medycyny ludowej i w przeciwieństwie do wielu roślin z polskich łąk właściwie nigdy nie został zapomniany. Po naturalny olej lniany z Oleoteki powinny sięgnąć przede wszystkim osoby, którym zależy na poprawie pracy układu trawiennego. Stosowanie specyfiku zgodnie z zaleceniami może spowodować przyspieszenie metabolizmu, co na pewno ułatwi zrzucenie zbędnych kilogramów.

Oprócz popularnej metody przyjmowania oleju tłoczonego na zimno bezpośrednio do ust przy pomocy łyżeczki można również po prostu dodawać specyfik do sałatek, kanapek z twarogiem czy też koktajli. Przyjemnym skutkiem ubocznym stosowaniu oleju lnianego może być zauważalna poprawa kondycji włosów, skóry i paznokci. Ponadto znacznie lepiej mogą wyglądać wyniki badań na cholesterol.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ