Hybrydy – klasycznie czy ze zdobieniami?

0
4716
Hybrydy

Posiadanie pięknych paznokci jest coraz łatwiejsze, wcale nie trzeba korzystać z usług salonów kosmetycznych, aby nasz manicure zachwycał i zachowywał estetykę. Teraz każda pani może pozwolić sobie na samodzielne wykonanie paznokci żelowych, akrylowych lub zwykłych hybryd. Jest to tak zwany manicure półtrwały. Dobrze wykonana hybryda trzyma się na płytce paznokcia nawet przez cztery tygodnie. Po tym czasie zwykle musimy wykonać ją na nowo, ponieważ paznokcie urosły i pojawiają się nieestetyczne odrosty.

Nakładamy hybrydę – krok po kroku

Potrzebujemy kilku gadżetów, aby w sposób poprawny nałożyć na płytkę paznokcia lakier. Na początku musimy spiłować paznokcie i nadać im pożądany kształt. Usuwamy lub wycinamy skórki, nieodsunięte skórki mogą przyczynić się do odchodzenia lakieru od paznokcia. Kolejnym krokiem jest polerowanie płytki paznokcia, aby ją dokładnie zmatowić. Na tak przygotowany paznokieć nakładamy bazę do hybryd. Utwardzamy całość w lampie UV lub LED. Czas trzymania dłoni pod lampą zależy od tego, jaką ma ona moc oraz jak grubą warstwę nałożyliśmy. Najlepiej nakładać więcej cieńszych warstw, niż mniej grubych. Na utwardzoną bazę nakłada się kolor. Jeśli nasz lakier jest mocno napigmentowany – wystarczy jedna lub dwie warstwy, niektóre odcienie wymagają nałożenia trzech warstw. Każdą warstwę osobno utwardzamy w lampie. Następnie nakładamy top, dbając o to, aby wolny brzeg paznokcia był zamknięty za pomocą topu. Tak pomalowane paznokcie utwardzamy w lampie. Całość przemywamy cleanerem.

Dodatki do hybryd

Manicure nie musi być nudny, mamy całą gamę dodatków, zdobień, którymi możemy urozmaicić nasze paznokcie. Najpopularniejsze są pyłki. Drobny brokat jest wcierany w utwardzoną warstwę lakieru i następnie zamykany za pomocą topu. Dzięki temu możemy uzyskać ciekawy efekt syrenki, lustra lub halo. Innym pomysłem są lakiery z brokatem lub z efektem kociego oka. Cała zabawa polega na tym, że nakładamy lakier hybrydowy i traktujemy go magnesem. Opiłki metali, które dodane są do preparatu w obecności magnesu układają się w fantazyjne barwy. Paznokieć mieni się i przyciąga wzrok. Osoby, które lubią się wyróżniać mogą ozdobić paznokcie za pomocą naklejek wodnych. Aplikacja ich jest niezwykle prosta, wymaga jednak precyzji i dokładności, gdyż naklejka po namoczeniu w wodzie może się marszczyć.

Obrazki, którymi możemy ozdobić paznokcie hybrydowe są różne, mamy do wyboru niewielkie elementy lub rysunki, które pokryją całą płytkę paznokcia. Innym sposobem zdobienia jest naklejanie folii transferowej, jest to nieco trudniejsze od naklejek, wymaga cierpliwości oraz precyzji w nakładaniu warstwy kleju. Kiedy wybieramy się na imprezę, na przykład na sylwestra – możemy zrobić coś odważniejszego i nałożyć lakier, który świeci się w ciemności. Całość można udekorować biżuterią do paznokci, którą przykleja się trwałym klejem do zrobionej już hybrydy lub do żelu. Wszystkie dodatki zakupimy w sklepie z akcesoriami do paznokci. Osoby, które nie mają cierpliwości i nie są dokładne mogą korzystać z usług gabinetów kosmetycznych, w których pracują specjaliści znający najnowsze trendy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ