Jakie są metody usuwania kurzajek?

0
1030
Jakie są metody usuwania kurzajek

Mogłoby się wydawać, że kurzajki są tylko problemem estetycznym i nie ma się czym przejmować. Niestety tak nie jest. Jeżeli kurzajki znajdują się na stopach lub pod płytką paznokcia, to wiąże się to często z bardzo silnymi dolegliwościami bólowymi. Gdy nie zaczniesz ich leczyć w odpowiednim momencie, mogą się one rozprzestrzenić na inne części ciała. Czy rozumiesz już dlaczego prawidłowe usuwanie kurzajek jest tak ważne?

Co to są kurzajki? Jak je usunąć w Słubicach?

Kurzajki to grudkowate zmiany na skórze. Mogą być pojedyncze albo występować w skupiskach. Najczęściej można je spotkać na dłoniach i stopach. Bywa również tak, że pojawią się w jakimś zupełnie nieoczekiwanym miejscu. Na szczęście usuwanie kurzajek w Słubicach można wykonać w profesjonalnym gabinecie podologicznym.

Skąd biorą się kurzajki?

Za występowanie kurzajek na skórze odpowiada wirus brodawczaka ludzkiego HPV. Można się nim zarazić przez bezpośredni kontakt z osobą, która jest zakażona lub przez dotykanie przedmiotów, z którymi ona się stykała. Takim wirusem naprawdę bardzo łatwo jest się zarazić. Leczenie kurzajek jest o wiele trudniejsze. Czasami również długotrwałe i bezskuteczne. Jeżeli zobaczysz na swojej skórze jakąś zmianę, która Cię niepokoi, dobrze jest zajrzeć na tę stronę: www.podologslubice.pl/usuwanie-brodawek. W tym gabinecie podologicznym lekarz określi jakiego rodzaju jest to kurzajka i dobierze najlepszy sposób leczenia.

Można się ich pozbyć za pomocą krioterapii

Dzięki krioterapii można zniszczyć chorą lub zbędną tkankę za pośrednictwem bardzo niskiej temperatury. Najczęściej jest to od -21 do -5. Kurzajki wymraża się za pomocą ciekłego azotu. Na początku zmiękcza się je 17-procentowym kwasem salicylowym. W miejscu na skórze, w którym została zastosowana krioterapia tworzą się pęcherze. Właśnie z tego powodu tej metody nie stosuje się na stopach, ponieważ może ona utrudniać chodzenie.

Lepsza będzie elektrokoagulacja

Ta metoda polega na wypaleniu kurzajki za pomocą łuku elektrycznego. Zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym i trwa od kilku do kilkunastu minut. Warto się go podjąć, jeśli pojawiły się tego typu zmiany na Twojej skórze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ