Tomografia stomatologiczna

0
1769

Przed wykonaniem niektórych zabiegów stomatologicznych (a także z zakresu innych dziedzin medycyny) konieczne może okazać się wykonanie prześwietlenia zębów – całej szczęki, żuchwy czy też pojedynczych zębów. Obecnie możliwości w tym zakresie są bardzo duże, dlatego nie jest to już tylko znane wszystkim zwyczajne prześwietlenie – wykonuje się także tomografię komputerową, czyli metodę diagnostyczną stosowaną w wielu innych dziedzinach medycyny.

Tomografia potrzebna w różnych okolicznościach

Tomografia komputerowa szczęki, żuchwy lub pojedynczych zębów wykonywana w klinice Dentestetica.pl daje znacznie dokładniejszy obraz dla innych rodzajów badań diagnostycznych, na czele z RTG (http://www.dentestetica.pl/gabinet/zdjecia-rtg-zebow-krakow/), które może ukazać jakieś zmiany. Dla ich dokładniejszego zbadania stosuje się wówczas tomografię, która pozwala szybko i sprawnie wychwycić wszelkie nieprawidłowości. Pozwala to na niezwłoczne podjęcie odpowiedniego leczenia. Tomografia wykonywana jako poprzedzenie na przykład dla zabiegu wszczepienia implantów stomatologicznych czy przed zabiegami peridontologicznymi pozwala także uniknąć wielu problemów i powikłań, które czasem mogą być wynikiem na przykład nieprawidłowej budowy szczęki czy żuchwy, co nie byłoby widoczne na zwykłym zdjęciu RTG. Jednak nie tylko dlatego badanie takie jest wykonywane. Prócz dokładności, gwarantuje ono także całkowity komfort dla pacjenta. Z tego powodu tomografię, czy to łuków zębowych, czy pojedynczych zębów, wykonuje się coraz częściej, z doskonałym powodzeniem.

Czy to jest bezpieczne?

Tomografia komputerowa wykonywana dla celów stomatologicznych odbywa się w warunkach gwarantujących pacjentom całkowity komfort i bezpieczeństwo. Można na to liczyć bez względu na to, czy celem poddania się takiemu badaniu jest wykonanie zabiegów stomatologicznych, czy też badanie wykonuje się na przykład dla informacji kardiologa czy ginekologa (takie sytuacje również są bardzo częste, gdyż stan zębów bardzo mocno wpływa na stan całego organizmu, o czym wielu pacjentów nie wie).

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ