Usuwanie blizn i rozstępów – czy da się do zrobić w domu?

0
1177
Usuwanie blizn i rozstępów – czy da się do zrobić w domu?

Są różne niedoskonałości ciała. Sporą część z nich można ukryć, albo pod ubraniami, albo warstwą makijażu. A co z bliznami i rozstępami? Czy je można jedynie zakryć, czy może da się je usunąć przy użyciu domowych sposobów? Tego dowiesz się w poniższym tekście.

Blizny i rozstępy – skąd się biorą?

Nic nas tak nie irytuje, jak niedoskonałości, jakie pojawiają się na naszym ciele. Z reguły występują one pod postacią pryszczy na twarzy. Rzadziej jest to wysypka na rękach czy nogach. Z każdym z tych problemów można sobie poradzić. W pierwszym przypadku pomaga przede wszystkim makijaż, drugim zaś stosowanie odpowiednich maści czy leków. Jednak są i takie problemy, gdzie żadne z tych rozwiązań może nie być skuteczne. Są to oczywiście blizny i rozstępy. Skąd się one biorą? Możliwości ich powstania jest co najmniej kilka. Blizny z reguły powstają jako swoiste „pamiątki” po operacjach, ale mogą być również wspomnieniem wypadków. Gros z nas ma pojedyncze, drobne blizny po ospie, którą przechodziliśmy w dzieciństwie. Z kolei jeżeli chodzi o rozstępy, to one powstają w dwóch przypadkach. Oba mają związek z naszą wagą, a właściwie jej utratą. Powoduje je zrzucenie kilkunastu i więcej kilogramów oraz ciąża, gdzie również następuje spadek wagi.

Usuwanie blizn i rozstępów po domowemu

Nasze babcie na większość problemów zdrowotnych po poradę prosiły matkę naturę. Dziś medycyna poszła do przodu, jednak nadal wykorzystuje się moc warzyw czy owoców. Jeżeli chodzi o usuwanie blizn oraz usuwanie rozstępów, również znajdziemy odpowiednie rośliny. Jedną z nich jest chociażby olej z owoców rokitnika, który zawiera wysokie stężenie kwasu palmityno-oleinowego. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie miodu manuka, który sprawdza się w rozjaśnianiu blizn. Podobnie działa olejek z drzewa herbacianego. Niestety, domowe sposoby na usuwanie rozstępów czy blizn ma poważną wadę – nadają się do delikatnych urazów.

Usuwanie rozstępów i blizn w gabinecie

Delikatne blizny czy rozstępy można usunąć w domu, jednak usuwanie głębokich blizn to wyzwanie dla „ciężkiego sprzętu”. Sprawdź usuwanie blizn i usuwanie rozstępów w gabinecie kosmetycznym. Wiele salonów oferuje tego typu usługi, których skuteczność jest o wiele wyższa i szybciej zauważalna, niż w przypadku domowych kuracji. Zwłaszcza, że zabieg usuwania rozstępów oraz blizn nie tylko redukuje ich ilość, ale i nawilża oraz odżywia skórę. Dlatego, jeżeli zależy ci na jak najszybszym pozbyciu się niedoskonałości, połącz domowe metody na usuwanie blizn z wizytą u kosmetyczki. W ten sposób twoja skóra wygra podwójnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ