Chcesz sprawić sobie implanty zębowe? Wszystko, co musisz wiedzieć przed zabiegiem

0
860
implanty zębowe

Ciężko byłoby znaleźć osobę, która nie marzyłaby o pięknym, zachwycającym i zadbanym uśmiechu. Czasami jednak, na skutek różnych okoliczności, stan naszego uzębienia pozostawia sporo do życzenia. Niektóre choroby jamy ustnej prowadzą do próchnicy, a stąd już niedaleka droga do utraty zębów. W dzisiejszych czasach, medycyna jest już na szczęście dobrze rozwinięta i wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów. Najlepszym rozwiązaniem, dla osób z brakami w uzębieniu będą implanty zębowe. Dzięki nim znów szeroko się uśmiechniesz!

Czym są implanty zębowe?

Są to ciała obce, wykonane z odpowiednio wytrzymałych komponentów, zakładane w celu uzupełnienia ubytków w naturalnym uzębieniu pacjenta. Dobrze dopasowany implant stomatologiczny powinien być wytrzymały i funkcjonalny, a dodatkowo swoim wyglądem i kolorem być możliwie najbardziej zbliżony do naturalnych zębów. 

Sam implant zębowy to tak zwany sztuczny korzeń, czyli tytanowy wszczep, wielkością odpowiadający naturalnemu korzeniowi zęba. Na implancie umieszczany jest z kolei sztuczny ząb, zwany koroną. Nie zawsze jeden implant zębowy oznacza jeden ząb. W niektórych przypadkach, na dwóch implantach mocowanych w żuchwie można oprzeć całą protezę zębową. Tutaj wszystko zależy od predyspozycji pacjenta i wybranej przez lekarza specjalistę odpowiedniej metodzie leczenia.

Implanty zębowe są bezbolesne! 

Zabieg wszczepienia implantów zębowych zazwyczaj jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu chirurgów stomatologicznych, którzy zajmują się takimi procedurami, ryzyko powstania powikłań i niepowodzeń na skutek procesu implantologii jest minimalne. 

W najbardziej skomplikowanych przypadkach, gdy wszczepiane jest kilka implantów zębowych na raz, pacjenta można objąć leczeniem chirurgicznym. W praktyce oznacza to znieczulenie ogólne, czyli podanie pacjentowi narkozy. Specjaliści z zakresu implantologii do każdego podchodzą indywidualnie i starają się dobrać najefektywniejsze i najbardziej komfortowe metody leczenia dla każdej osoby. Bo przecież każdy organizm jest inny i posiada inny próg bólu.

Implanty zębowe – ceny

Ceny implantów zębowych są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Decydując się na zabieg implantologii stomatologicznej należy rozważyć wybór odpowiedniego specjalisty, liczbę wprawianych implantów oraz materiał, z którego będą wykonane. Do ceny zabiegu należy doliczyć również koszty dodatkowych konsultacji, diagnostyki czy przygotowania do zabiegu. Ceny implantów zębowych wahają się od 1500 zł do nawet 4000 zł. 

Istnieje jednak możliwość dogodnego finansowania zabiegu. Płatność nie zawsze musi następować z góry. Wiele placówek oferuje możliwość realizowania płatności w dogodnych ratach. W tym celu należy na pierwszej konsultacji szczegółowo omówić z lekarzem specjalistą plan leczenia. Efektem tego będzie stworzenie przejrzystego kosztorysu, na podstawie którego można ubiegać się o kredyt na zabieg na korzystnych warunkach. 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat implantologii lub w szczególności implantów zębowych, zgłoś się do zespołu specjalistów z chirurgiatwarzy.pl. Podpowiedzą oni Tobie jaki zabieg sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku, wybiorą najkorzystniejsze cenowo rozwiązanie i przy okazji rozwieją ewentualne wątpliwości i obawy dotyczące całej procedury. Nie odkładaj swojego szczęścia na później! Niech wszyscy zazdroszczą Ci Twojego nowego uśmiechu! 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ