Co musisz wiedzieć o liposukcji przed zabiegiem?

0
884
Liposukcja
fot. Pixabay

Marzymy o płaskim brzuchu i szczupłych udach jednak często ciężko nam zmusić się do regularnej aktywności fizycznej i rezygnacji z przekąsek. Zdarza się, że jemy za dużo słodyczy i ruszamy się niewystarczająco. Z czasem zaczynają się pojawiać dodatkowe kilogramy a nasza samoocena spada. Zaczynamy więc szukać rozwiązań a jednym z nim jest liposukcja.

Czym jest liposukcja?

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/liposukcja-odsysanie-na-zadanie/

Liposukcja czyli po prostu zabieg odsysania tłuszczu z dowolnej partii ciała. Najczęściej wykorzystywana do wyszczuplenia brzucha czy ramion ze względu na skłonności wielu osób do gromadzenia tłuszczu właśnie w tych miejscach. Przez pierwsze dni po zabiegu może utrzymywać się opuchlizna oraz pojawić się zasinienie jednak z każdym dniem naszym będzie ukazywać się coraz szczuplejsze ciało a ból powinien ustępować. Niestety, jak przy każdym zabiegu tak i tutaj możliwe są powikłania takie jak np. infekcje czy pogorszenie stanu skóry. Czy poza kilkudniowym dyskomfortem są jeszcze jakieś minusy? Niestety tak.

Cena wykonania zabiegu

Dla wielu z nas właśnie kosz może być przeszkodą do wykonania zabiegu. Cena zabiegu liposukcji ultradźwiękowej zaczyna się od 7.000 zł. Podana kwota dotyczy jednego zabiegu jednej partii ciała. Często chcemy odchudzić więcej niż jedno miejsce. Dodatkowo by uzyskać pełen efekt, niezbędne jest wykonanie od 6 do 10 zabiegów.

Czy warto wykonać zabieg?

Jeśli cena nie jest dla nas przeszkodą, na pewno jest to szybki oraz stosunkowo bezpieczny sposób na utratę wagi. Warto jednak przed zabiegiem zastanowić się, czy nie jest to naszym chwilowym kaprysem bo istnieje duża szansa, że taki efekt jesteśmy w stanie osiągnąć ćwiczeniami oraz zmianą nawyków żywieniowych.

Przeczytaj też: http://www.blognazdrowie.pl/witamina-e-mlodosc-w-kapsulce/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ