Czy i kiedy warto skorzystać z liposukcji?

0
1953

Wymodelowanie sylwetki tak, aby była tą idealną z naszych marzeń nie zawsze jest proste. Często dzieje się wręcz przeciwnie – osiągnięcie upragnionej figury bywa bardzo trudne, tym bardziej że im mocniej redukujemy wagę i rzeźbimy mięśnie, tym więcej i więcej musimy wkładać w to wysiłku, aby robić dalsze postępy. Jak można sobie pomóc w tej sytuacji i nieco ułatwić proces modelowania trudnych partii ciała?

  1. Co to jest liposukcja?
  2. Kiedy warto skorzystać z liposukcji?
  3. Jakie są zalety i wady liposukcji?

Co to jest liposukcja?

Liposukcja to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na mechanicznym usunięciu komórek tkanki tłuszczowej spod skóry. Najczęściej wykonuje się ją w miejscach problematycznych, które sprawiają dużo kłopotu przy schudnięciu tradycyjnym. Często jest to brzuch, ramiona czy uda – zależnie od indywidualnej sytuacji pacjenta. Co ważne, liposukcja nie jest metodą odchudzania i nie stosuje się jej w przypadku osób bardzo otyłych, a także ze względu na cienką i mało elastyczną skórę.

Sam zabieg liposukcji polega na umieszczeniu pod skórą pacjenta metalowej kaniuli, przez którą odsysa się komórki tłuszczowe. Do tego procesu potrzeba jedynie drobnych nacięć na skórze, w związku z czym ryzyko pozostania blizn nie jest duże.

Kiedy warto skorzystać z liposukcji?

Liposukcja jest procedurą dedykowaną osobom, które nie są w stanie poradzić sobie z tkanką tłuszczową w określonych, trudnych do wyrzeźbienia miejscach ciała. W przypadku kobiet często bywa to brzuch, ramiona oraz uda, ponieważ wiele pań jest predestynowana do bycia nieco bardziej „obdarzonymi” w tych obszarach. Czasem liposukcja może być przydatna również dla osób które znacząco zrzuciły na wadze, ale nie są w stanie poradzić sobie z ostatnimi drobnymi pozostałościami po dawnej sylwetce.

Jakie są zalety i wady liposukcji?

Niewątpliwie największym plusem zabiegu jest możliwość osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Niektóre partie ciała, zależnie od płci, mogą być trudne do wyrzeźbienia i wymagać wręcz niezdrowego zejścia z kalorycznością posiłków – liposukcja pomaga uniknąć tego problemu i jednocześnie dalej pracować nad swoim wyglądem. Zabieg nie wymaga dużego nacinania ciała, w związku z czym nie pozostawia po sobie zbyt wielu śladów.

Minusem liposukcji może być problem z lekko obwisłą skórą, jeżeli pozbywaliśmy się większej ilości tkanki tłuszczowej – podobnie jak to ma miejsce w przypadku klasycznej utraty bardzo dużej ilości kilogramów. Możemy jednak poradzić sobie z tym dzięki ćwiczeniom i zabiegom ujędrniającym ciało, które, stosowane regularnie, powinny dać zadowalający efekt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ