Czym jest mezoterapia i jakie daje efekty?

0
1395

Intensywny tryb życia, przepracowanie, czy też nieregularne odżywianie mają duży wpływ na naszą skórę. Również zanieczyszczone powietrze powoduje szybsze jej starzenie. Warto więc zadbać o swoją skórę, by jak najdłużej była jędrna i doskonale się prezentowała. Doskonałym zabiegiem jest mezoterapia.

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia jest zabiegiem, który ma zapobiegać starzeniu się skóry i jak najdłużej zatrzymać proces starzenia się. Są różne rodzaje mezoterapii. Może być ona bezigłowa, zatem substancje odżywcze wtłaczane są do skóry za pomocą fal radiowych. Ta metoda nie jest absolutnie bolesna, jednak konieczne jest jej regularne powtarzanie. Najczęściej należy ją wykonać 3-4 razy, aby osiągnąć najlepszy efekt. W tym wypadku najczęściej używa się kwasu hialuronowego, który jest w pełni bezpieczny i daje doskonałe efekty. Innym rodzajem mezoterapii jest wersja igłowa, gdzie przy użyciu igieł wprowadza się pod warstwę skóry substancje odżywcze, jak i kwas hialuronowy. Taki zabieg może wywoływać zarówno dyskomfort, jak i lekki ból, jednak efekty są bardzo widoczne. Niestety pewną wadą jest stosunkowo wysoka cena.

Mezoterapia może być stosowana zarówno na twarzy, jak i ciele oraz dłoniach. To również doskonałe nawilżenie skóry w jej najgłębszych warstwach.

Mezoterapia – przeciwwskazania

Mezoterapia nie może być wykonywana w kilku przypadkach. Szczególnie u osób zmagających się z cukrzycą, a także tych, którzy zażywają leki leczące nowotwory. Również kobiety w ciąży muszą zrezygnować z takiego zabiegu, tak samo jak mający alergie, na którykolwiek ze składników. Warto również wiedzieć, że osoby z opryszczką również nie mogą zdecydować się na mezoterapię.

Gdzie wykonać mezoterapię?

Mezoterapia szczególnie igłowa powinna być wykonywana przez profesjonalistów, najlepiej w gabinecie medycyny estetycznej. Daje to gwarancję bezpieczeństwa i dokładnie wykonanej usługi. Wiele salonów kosmetycznych ma w swojej ofercie mezoterapie, jedna nie warto decydować się szczególnie w przypadku mezoterapii igłowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ