Czym jest plastyka brzucha? Dla kogo zabieg plastyki brzucha?

0
846
Plastyka brzucha

Plastyka brzucha to jeden z popularniejszych zabiegów w klinikach zajmujących się medycyną estetyczną. Na czym to polega? Dla kogo jest ta usługa przeznaczona i o czym należy pamiętać, zanim zdecydujemy się na taki zabieg chirurgiczny?

Czym jest plastyka brzucha?

Plastyka brzucha to popularna nazwa dla abdominoplastyki i zalicza się do jednej z dziedzin medycyny estetycznej. Chodzi tutaj przede wszystkim o korektę wad wrodzonych lub nabytych, które w sposób znaczny wpływają na negatywne odczucia pacjentów z powodu posiadanych defektów ciała. Najczęściej w przypadku plastyki brzucha wykonuje się zabiegi mające ujędrnić i uelastycznić skórę lub pozbyć się jej nadmiaru.

Gdzie wykonuje się plastykę brzucha?

Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są w specjalistycznych klinikach, gdzie spotkać można doświadczonych w tej dziedzinie lekarzy. Najczęściej mają oni swoje specjalizacje, jak właśnie plastyka brzucha. W Polsce takich miejsc nie brakuje i osoby zainteresowane, zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą skorzystać z podobnych klinik. Plastyka brzucha to oferta Clinicforyou.pl, gdzie można więcej dowiedzieć się o tym, na czym polega taki zabieg oraz jakie są jego zalety i wady. Należy pamiętać, że chirurgia plastyczna, podobnie jak inne bezpośrednie ingerencje w ciało wiążą się z pewnym ryzykiem.

Na czym polega plastyka brzucha?

Jak zostało wspomniane, plastyka brzucha służy przede wszystkim do ujędrnienia i uelastycznienia skóry brzucha, nierzadko pozbywając się też jej nadmiaru. Zanim jednak dojdzie do zabiegu, w pierwszej kolejności musi zostać wykonany wywiad lekarski, wraz z niezbędnymi badaniami. Operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym, co za tym idzie, jest się nieświadomym, tego, co będzie się dziać. Cięcie wykonuje się u podstawy podbrzusza w poprzek, a także w okolicach pępka. Operacja polega na tym, że konieczne jest odseparowanie powłok skóry od mięśni, gdzie później następuje połączenie ich brzegów za pomocą szwów. Skóra jest naciągana, a jej nadmiar usuwany, a następnie łączy się ją z powrotem za pomocą szwów. Takie zabiegi nie są szczególnie skomplikowane, ani też czasochłonne – zazwyczaj trwają do 2 h.

Dla kogo przeznaczona jest plastyka brzucha?

Tego typu zabiegi mogą być z powodzeniem przeprowadzone zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Na plastykę brzucha można zdecydować się w kilku przypadkach i dotyczą one sytuacji, gdy struktury brzucha i skóra stają się mocno nieestetyczne. Dotyczy to między innymi sytuacji po przebyciu kilku ciąż, gdy brzuch kobiety w ich wyniku ulega silnym zmianom. Najczęściej decydują się na to także osoby, które wielokrotnie zmieniały wagę, przez co pojawiły się nadmierne fałdy skóry. Taki zabieg polecany jest także pacjentom po operacjach jamy brzusznej oraz osobom starszym, których ciało z powodu wieku bardzo się zmienia.

Rzecz jasna są sytuacje, kiedy operacja plastyki brzucha nie może być przeprowadzona i warto wiedzieć, jakie są ku temu przeciwwskazania. Należy do nich między innymi nadczynność tarczycy, zbyt wysokie ciśnienie tętnicze, cukrzyca czy zaburzenia związane z krzepnięciem krwi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ