Daj się znaleźć, czyli salon kosmetyczny bliżej klienta

0
1238
Daj się znaleźć, czyli salon kosmetyczny bliżej klienta

Jesień to czas wzmożonej pracy w niejednym salonie kosmetycznym. Nic dziwnego, jest to przecież najlepszy okres na to, aby zadbać nie tylko o swoją cerę, ale i również całe ciało. Dodatkowo zabiegi kosmetycznie znacząco wpływają na poprawienie samopoczucia pomimo jesiennej aury.

Daj się znaleźć

Prowadząc salon kosmetyczny, trzeba mieć świadomość, że dosyć duży nacisk należy kłaść na reklamę i propagowanie swoich usług oraz ich dostępność. Czasami strona internetowa czy konto na portalach społecznościowych może być niewystarczające, aby zyskać klientów. W takiej sytuacji warto przedstawiać swoją ofertę w jak największej ilości miejsc. Dodatkowo należy zainwestować w reklamę na stronach internetowych, na których tego typu usługi poszukiwane są najczęściej. Pozycjonowanie własnej strony internetowej może być trudne, dlatego dobrym rozwiązaniem są strony specjalizujące się w wyszukiwaniu usług, na przykład moment.pl. Dzięki temu, że można zamieścić tam pełną ofertę salonu, klienci szybciej się z nią zapoznają.

Opinie i terminarz

Na stronie moment.pl istnieje możliwość wystawiania opinii po wykonanej usłudze. Można zachęcać klientki do dzielenia się swoimi odczuciami na stronie internetowej, co często wpływa na decyzje potencjalnych przyszłych odwiedzających. Wiele osób, poszukując salonu kosmetycznego, zwraca uwagę przede wszystkim na opinie o danym miejscu i ceny usług. Dodatkowo podczas wyszukiwania salonów i dostępnych ofert istnieje możliwość rezerwacji terminu przez klientkę. Jest to bardzo duże ułatwienie zarówno dla salonu, jak i dla osób, które chcą skorzystać z jego usług. Każdy pracownik może określić swoją dostępność. Po określeniu, ile czasu zajmuje dana usługa, system przedstawia wolne terminy w kalendarzu. Dzięki temu salon, bez konieczności ingerencji własnej, zyskuje klientów, terminarz zapełnia się, a klientki mogą zapisywać się na wizytę nawet w kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Prowadząc salon kosmetyczny, należy pamiętać, że liczy się nie tylko dobra reklama, ale również opinie, a ponadto dostępność usług. Warto więc oferować swoje usługi na platformach internetowych.

Zobacz też: Jak budować lojalność klientów w branży beauty?

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ