Depilacja laserem diodowym

0
1139

Usuwanie owłosienia laserem jest bardzo popularnym zabiegiem kosmetycznym. Istnieją rożne rodzaje laserów, które są stosowane w tym celu. Do tej pory najpopularniejszy był laser IPL, obecnie jednak na popularności coraz bardziej zyskują lasery diodowe. Wynika to z ich wysokiej skuteczności oraz faktu, że praktycznie nie podrażniają skóry w miejscu depilacji.

Jak działa laser diodowy?

Laser diodowy do depilacji opiera swoje działanie na zjawisku pochłaniania jego wiązki przez barwnik znajdujący się m.in. w mieszkach włosowych, czyli melaninę. Pochłonięcie energii tylko przez melaninę powoduje uszkodzenie struktury włosa, jednocześnie pozostawiając sąsiednie tkanki w stanie nienaruszonym. Aby podnieść skuteczność zabiegu można w jednej wiązce połączyć kilka długości fal.

Kiedy przeprowadzić depilację laserem i co decyduje o jej skuteczności?

Zabieg epilacji jest najbardziej skuteczny kiedy jest przeprowadzany w fazie najbardziej intensywnego wzrostu włosa. Jest to ten moment w cyklu życia włosa kiedy możliwe jest zniszczenie mieszczka włosowego oraz osadzonej w nim cebulki.

Depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna w przypadku osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Wysoka koncentracja melaniny w mieszku włosowym oraz niska w otaczającej skórze ułatwia usunięcie włosa, a jednocześnie zmniejsza ryzyko uszkodzenia pobliskiej skóry. Skuteczność zabiegu oraz ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania zadowalającego efektu zależy też od innych czynników: gospodarki hormonalnej, wieku, płci, gęstości owłosienia. Zazwyczaj wystarcza 4-8 wizyt. Pomiędzy poszczególnymi wizytami należy zachować przerwę od 4 do 6 tygodni

Co się dzieje z włosem po zabiegu?

Wystawiona na działanie lasera komórka obumiera po kilku dniach, a wyrastający z niej włos wypada. Może on odrosnąć, ale będzie zdecydowanie osłabiony oraz zredukowany. Po pełnym cyklu zabiegów (od 4 do 8) zniszczony zostaje prawie 99% cebulek. Pozostałe odrastające włoski są bardzo jasne i delikatne. Po około 18 miesiącach włoski mogą zacząć odrastać. W tym momencie należy przeprowadzić 1-2 zabiegi przypominające.

Czy włosy mogą zacząć odrastać wcześniej?

Jak wspomniano wcześniej efekt depilacji utrzymuje się nawet 18 miesięcy, zdarza się jednak że włosy zaczynają odrastać wcześniej, nawet przed upływem roku. Może być to związane ze stosowanymi przez klienta lekami czy suplementami. Na szybkość wzrostu włosów mogą mieć również wpływ przebyte choroby, problemy hormonalne i inne cechy osobnicze. Jeśli włoski zaczynają odrastać wcześniej należy przyspieszyć termin zbiegów przypominających.

Gdzie przeprowadzić zabieg i jakie są przeciwwskazania?

Zabieg należy przeprowadzić w profesjonalnym gabinecie. Bywa on bolesny, ale nowoczesne urządzenia są wyposażone w specjalne nakładki chłodzące, które zmniejszają dyskomfort. Po zabiegu można od razu wrócić do standardowej aktywności, rekonwalescencja nie jest potrzebna. Wykonany przez dobrego fachowca, na wysokiej jakości sprzęcie zabieg depilacji laserem diodowym jest całkowicie bezpieczny.

Cena zabiegu zależy od obszaru, który chcemy poddać depilacji i oscyluje od 200 do 600 zł za jedną wizytę.

Depilacji laserem diodowym nie mogą przeprowadzać kobiety w ciąży. Przeciwwskazaniem jest również skłonność do przebarwień, choroby skóry, jej mechaniczne uszkodzenia czy wykonany wcześniej peeling chemiczny oraz mechaniczny. Również osoby chore na cukrzyce nie powinny się poddawać temu zabiegowi

Depilacja laserem diodowym nie jest najtańszym zabiegiem, jest jednak bardzo skuteczna. Dlatego jeśli nadmierne owłosienie stanowi dla nas problem warto rozważyć jego przeprowadzenie.

Źródło: http://medikapoland.pl/pl/18-lasery-diodowe

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ