Depilacja laserem – gładka skóra bez kompromisów

0
6783
Depilacja laserem - gładka skóra bez kompromisów

Nie ulega wątpliwości, że domowa depilacja to duże obciążenie. Nie tylko zajmuje dużo czasu, ale też nierzadko powoduje mechaniczne otarcia naskórka i reakcje alergiczne na kremy usuwające owłosienie. Dlatego warto zdecydować się na depilację laserową, która jest nie tylko bezbolesna i bezpieczna, ale przede wszystkim przynosi długotrwałe efekty. Sprawdź, co musisz wiedzieć o depilacji laserem.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej opiera się na zjawisku fototermolizy. Wiązka światła wytwarzana przez laser przenika przez skórę. Tam wiązka ta jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Zabieg jest powierzchowny, czyli laser nie wnika w głąb skóry i tym samym jest całkowicie bezpieczny dla człowieka. Co więcej, laser wykorzystywany przy depilacji jest wyposażony w funkcję chłodzącą, dzięki czemu skóra odczuwa ulgę. Wykorzystywany podczas zabiegów laser diodowy gwarantuje wysoką skuteczność, za sprawą technologii opartej na selektywnym działaniu światła i ciepła. Pamiętaj, że jedna aplikacja światła lasera jest w stanie usunąć kilkadziesiąt włosków na powierzchni skóry o średnicy niespełna centymetra. Dlatego zabieg depilacji laserowej należy kilkakrotnie powtarzać.

Zalety depilacji laserem

Ogromną zaletą depilacji laserowej jest to, że pozwala ona pozbyć się niechcianych włosów raz na zawsze. Pamiętaj, że skuteczność zabiegu uwarunkowana jest również karnacją skóry i kolorem owłosienia. Czym ciemniejsza cera, tym wyższa zawartość melaniny w skórze. Sceptyków powinien przekonać fakt, że depilacji laserem jest całkowicie bezpieczna i nie wywołuje skutków ubocznych. Ponadto, gwarantuje gładką skórę bez podrażnień, nawet w najbardziej wrażliwych miejscach, takich jak okolice bikini, pachy, czy górna warga. Depilacja laserowa jest trwała, choć warto raz do roku powtórzyć zabieg. Pozwoli to utrwalić osiągnięte efekty. Przed wyborem gabinetu warto skonsultować cennik depilacji laserowej. Każdy gabinet medycyny estetycznej ma swoje własne ceny. Wpisz w wyszukiwarkę na przykład depilacja laserem Rzeszów i tym samym zdobądź więcej informacji.

Depilacja bez sekretów

Aby zabieg laserem przyniósł oczekiwane rezultaty, już miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać mechanicznego usuwania owłosienia (maszynka, depilator, kremy). Zrezygnuj też z opalania i solarium oraz zaprzestań stosowania samoopalaczy i kremów brązujących. Zabieg depilacji laserem wykonuje się nie tylko w celach estetycznych. Zalecany jest również osobom, które cierpią na zaburzenia endokrynologiczne takie jak hirsutyzm. Zanim zdecydujesz się na zabieg, musisz pamiętać, że istnieje kilka istotnych przeciwwskazań. Depilacji laserowej nie mogą przeprowadzać osoby chore na: łuszczycę, bielactwo, padaczkę, opryszczkę oraz kobiety w ciąży.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ