Domowe i proste sposoby na nieestetyczne pajęczaki na nogach

0
3524
Domowe i proste sposoby na nieestetyczne pajęczaki na nogach

Nieestetycznie wyglądające pajęczaki, mogą skutecznie zeszpecić nawet najzgrabniejsze kobiece nogi, pośladki czy uda. Nie tylko wpływają na urodę tych dolnych części ciała, ale również nasilają problemy z krążeniem. Nogi stają się przez to wrażliwe na dotyk oraz puchną. Jeśli dodatkowo jesteśmy przez wiele godzin w pozycji stojącej lub siedzącej, to dolegliwości nasilają się na koniec dnia.

Przyczyny powstawania pajęczaków

Widoczne gołym okiem popękane naczynka, są najczęściej dolegliwością kobiecą i zwiastują one pojawienie się znienawidzonych żylaków, jeśli nie podejmiemy w porę leczenia. Głównymi czynnikami pajęczaków są predyspozycje genetyczne, zmiany hormonalne, ciąża, menopauza, złe krążenia krwi, palenie papierosów, stosowanie terapii antykoncepcyjnej, brak aktywności fizycznej, noszenie obcisłych ubrań i butów, dolegliwości układu pokarmowego.

Sposoby na pajęczaki

Podstawową metodą walki z tym schorzeniem jest podjęcie regularnej aktywności fizycznej. Sprawdzi się jazda na rowerze, spacer, pływanie czy bieganie. Dzięki temu ciśnienie żylne obniży się, a powrót żylny się zwiększy. Dodatkowo należy zadbać o dobrze zbilansowaną dietę, wprowadzając do niej źródła witamin A, C, i E oraz pierwiastków takich jak selen, miedź i cynk. Najlepiej zrezygnować z wszelkich używek typu alkohol, papierowy, kawa i słodycze.

Domowym i skutecznym zarazem sposobem na pajęczaki jest samodzielny masaż miękką szczotką czy rękawicą, podczas którego pobudzimy przepływ krwi w nogach. Warto dodać do tego gimnastykę nóg oraz elementy fizykoterapii.

Naturalną metodą jest także spożywanie ekstraktu z borówki czernicy, która ma działanie wzmacniające żyły i naczynka, które dodatkowo stymuluje. Natomiast preparaty z Gingko Biloba poprawiają krążenie krwi oraz dotleniają żyły. Warto przyjmować także ekstrakty gotu koli, które wpływają korzystnie na niewydolność żył oraz świąd.

Osobom cierpiącym na pajęczaki, poleca się różnego typu mieszanki ziołowe w postaci naparów, które poprawiają krążenie żylne w nogach, optymalizując cyrkulację krwi oraz zmniejszając obrzęk i uczucie ciężkości kończyn dolnych.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ