Jak nawilżyć suche i zniszczone włosy – domowe sposoby, które działają!

0
12201

Pielęgnacja włosów suchych, a także często zniszczonych jest dużym wyzwaniem. Włosy suche są lekkie i bardzo często podatne na zniszczenia, łatwo się puszą i trudno je ujarzmić. Często również są przetłuszczone u nasady, a suche na końcach. Nawilżanie włosów suchych jest więc trudnym, ale wykonalnym zadaniem. Czym i jak nawilżyć włosy suche i zniszczone? Istnieje wiele skutecznych domowych sposobów na nawilżenie włosów.

Domowe sposoby, które działają:

1. Woda – czyli nawilżenie organizmu od wewnątrz!

Często suche włosy są wynikiem niskiego nawilżenia organizmu. Zaleca się więc spożywanie co najmniej dwóch litrów płynów dziennie. Skutecznym rozwiązaniem może być też przyjmowanie witaminy A w kapsułkach lub suplementów diety o działaniu nawadniającym.

2. Prostownice, suszarki i lokówki? Nie przesadzaj!

Codzienne zabiegi stylizacyjne również mogą czy przesuszać włosy. Warto więc czasami pozwolić włosom samym wypchnąć, nie używając. Prostownice i lokówki używaj tak rzadko, jak się tylko da

3. Używaj olejów naturalnych!

Zastosuj przed myciem ulubiony olej. Ostatnio bardzo modne stało się olejowanie włosów różnorakimi olejami na przykład kokosowym, migdałowym, oliwą z oliwek czy rycynowym. Jest to nie tylko modne, ale również bardzo skuteczne. Olej nałożony na co najmniej godzinę przed myciem włosów doskonale je nawilża.

4. Aloes!

Innym, świetnym domowym sposobem na nawilżanie włosów suchych jest aloes. Jak nawilżyć włosy aloesem? Jest kilka sprawdzonych sposobów. Aloes może być nałożony przed myciem na końcówki włosów lub na całą ich powierzchnię. Można dodać go do szamponu, odżywki lub nałożyć już na wysuszone włosy. Koniecznie należy go wtedy połączyć, na przykład z olejem kokosowym. Zapobiegniemy w ten sposób puszeniu się włosów i świetnie je nawilżymy.

5. Naturalne odżywki!

Każda z nas posiada w domu takie produkty jak jajka, miód czy oliwę z oliwek. Sprawdzą się świetnie gdy chcemy zrobić odżywkę do włosów domowym sposobem. Wystarczy połączyć wszystkie te składniki i nanieść na włosy przed myciem lub po myciu na minimum 30 minut. Następnie obficie spłukać wodą.

Nawilżanie włosów suchych domowymi sposobami jest bardzo skuteczne. Naturalne produkty, takie jak olej kokosowy czy jajo, posiadają właściwości silnie nawilżające. Są przy tym bardzo tanie, dlatego oszczędzamy pieniądze, a nasze włosy są nawilżone i piękne.

www.kobitki.pl

[Głosów:56    Średnia:2.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ