Jak sie pozbyć cellulitu? Endermologia – zabieg zwalczający cellulit i nie tylko!

0
586
Endermologia

Czym jest cellulit?

Cellulit lub tak zwana „skórka pomarańczowa”, to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Zjawisko jest bardzo popularne i wynika w dużej mierze z samej budowy skóry kobiet, która różni sie od męskiej. Panowie nie skarżą się na cellulit. Delikatniejsza skóra kobiet z większa niż u mężczyzn warstwą tkanki tłuszczowej (co jest wynikiem już samej budowy skóry), muszą dodatkowo starać się, by ich skóra była gładka, bez nierówności. Cellulit wyglądem (nie kolorem) przypomina skórkę pomarańczy, występują nieestetyczne nierówności i grudki. W początkowej fazie oraz u osób szczuplejszych cellulit jest widoczny szczególnie przy ściśnięciu warstw skóry. W zaawansowanym stadium jest widoczny nawet na skórze w rozluźnionej pozycji. Defekt najczęściej pojawia się na udach, pośladkach, czasem nawet na brzuchu oraz rękach.

Jak się pozbyć cellulitu?

Powstawaniu cellulitu sprzyja siedzący tryb życia, zbyt mała ilość ruchu, niezdrowa, wysoko przetworzona żywność. Cellulitu można się pozbyć przez zwiększenie dawki ruchu oraz dzięki zabiegom, masażom, wszystkiemu, co poprawia ukrwienie i dotlenienie tkanek. Jednak pozbywanie sie cellulitu przez poprawę krążenia trwa dłużej niż pozbycie się go przy pomocy profesjonalnych zabiegów. Oczywiście najlepsze rezultaty osiągniemy dzięki zastosowaniu wszelkich możliwych środków, tj. dieta, ruch, zabiegi kosmetyczne. Cellulitu nie można pozbyć sie raz na zawsze. Warto stosować co jakiś czas te środki, by działać także prewencyjnie, gdy już zwalczymy cellulit, zapobiegać ponownemu powstawaniu.

Co to jest endermologia?

Zabieg endermologii oprawia krążenie żylno-limfatyczne, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za napięcie i elastyczność skóry. Zwykłe ćwiczenia fizyczne w walce z cellulitem są również pomocne – większa dawka ruchu jest zdrowa dla całego organizmu, jednak by szybko i skutecznie pozbyć się cellulitu i osiągnąć dobrze widoczne rezultaty warto poddać sie zabiegowi endermologii. Na przeprowadzenie zabiegu najlepiej zdecydować się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, gdzie zostanie on wykonany przez wykwalifikowanych specjalistów. Jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.

Dodatkowo modeluje sylwetkę i zmniejsza objętość tkanki tłuszczowej! Wzrost stymulacji skóry i tkanek przez mikroimpulsy powoduje stymulację odnowy tkankowej, zwiększa się metabolizm tkankowy, skóra staje się lepiej odżywiona gładsza niż dotychczas. Zmniejsza się również widoczność rozstępów, pobudzona skóra produkuje więcej kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za sprężystość skóry. Dodatkowo zabieg rozluźnia napięcia mięśniowe, jest dobry dla mięśni po wysiłku, niweluje napięcia, a jednocześnie mocno poprawia krążenie limfatyczne (jak po wysiłku). Dzięki niemu możemy uzyskać efekt, na jaki ćwicząc fizycznie musielibyśmy pracować o wiele dłużej. Wskazania do endermologii to: cellulit, zmniejszone napięcie skóry, zwiotczałość, nadmiar tkanki tłuszczowej oraz nadmierna sztywność i napięcia mięśni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ