Jak wybrać orbitrek?

0
1413

Osoby, które chcą podjąć aktywność fizyczną w zaciszu własnego domu, mogą rozważyć zakup orbitreka. Jest to idealne urządzenie, które pozwala na ćwiczenie wielu partii ciała na raz. Dzięki niemu można wzmacniać i uaktywniać kończyny dolne i górne, a także poprawić ogólną kondycją i ujędrnić ciało i usprawnić układ oddechowy i krążeniowy.

Dlaczego warto kupić orbitrek?

Zakup orbitreku niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia on efektowne spalanie kalorii. Urządzenie działa dużo lepiej niż rowerek treningowy czy bieżnia. Kolejnym atutem orbitreku jest bardzo małe obciążenie stawów i ścięgien w trakcie treningu. Efekty ćwiczeń są połączeniem aktywności na kilku urządzeniach, które znajdują się w przeciętnej siłowni. Orbitrek obsługuje się w bardzo prosty sposób, ponadto z powodzeniem mogą z niego korzystać osoby otyłe, starsze i osoby przechodzące rehabilitacje. 

Warto podkreślić, że niektóre modele orbitreku są wyposażone w dodatkowe opcje jak np. „climbing”, czyli możliwość symulowania górskiej wspinaczki. Ofertę można przejrzeć na stronie: https://www.pricelesso.pl/fitness/sprzet-fitness/orbitrek,list.html

W jaki sposób orbitrek działa na stan sylwetki?

Wiele badań udowodniło, że przede wszystkim orbitrek angażuje do ćwiczeń aż 80% mięśni całego ciała. Urządzenie zapewnia także dużo szybsze spalanie kalorii, a także wymodelowanie sylwetki. Podczas treningu najbardziej pracują:

  • ramiona,
  • nogi – przede wszystkim można wymodelować kształt łydek, ud czy pośladków, 
  • brzuch – kiedy nie trzyma się rączek urządzenia, mięśnie angażują się dużo mocniej. 

Ćwiczenia na orbitreku mają wiele zalet. Pozwalają na modelowanie sylwetki, wzmocnienie mięśni, utratę na wadzę itd. Ponadto urządzenie wykorzystuje się do tzw. ćwiczeń cardio, które bardzo wzmacniają układ krążenia i zwiększają wydolność. Naturalną zaletą orbitreku jest to, że w czasie treningu organizm pracuje zgodnie z naturalnymi ruchami autonomicznymi. 

Rodzaje orbitreków

Można wyróżnić kilka rodzajów orbitreków. Różnią się one między sobą nie tylko ceną, ale także materiałami, z których je wykonano. Orbitrek mechaniczny są najtańsze i najmniej wytrzymałe. Podczas pracy na nich generuje się także dosyć dużo hałasu. Kolejnym rodzajem jest orbitrek magnetyczny. Jest on bardzo popularny w ostatnim czasie. Pracuje ciszej i posiada specjalne regulacje obciążenia. Najbardziej zaawansowany jest orbitrek elektromagnetyczny. Posiada on wiele funkcji, a obciążeniami można sterować za pomocą komputera. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ