Jakie dolegliwości leczy terapia w kriokomorze?

0
1719

Słyszałeś o zabiegach w krikomorze? Zobacz, czy wśród dolegliwości, jakie leczy, jest i Twoja. Na czym polega i kiedy się je wykonuje? Sprawdź.

Czy wiesz, czym jest kriokomora? Warszawa i inne miasta to miejsca, gdzie bez problemów możesz umówić się na zabieg tego typu.

Kto kieruje na terapię?

Zabiegi w kriokomorze zalecane są przez lekarzy ortopedów i lekarzy ogólnych, czasem wspomagająco przy chorobach neurologicznych. Warunkiem jest odpowiednie ciśnienie pacjenta, które nie może wskazywać powyżej 150/90 mm Hg oraz dobre samopoczucie. Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym. Wśród przeciwskazań można wymienić choroby nowotworowe, ciążę, klaustrofobię i złe tolerowanie zimna, a także choroby układu oddechowego i dróg moczowych, a także tarczycy.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg w kriokomorze to de facto zabieg wymrażania i terapii zimnem. Jak przygotować się do zabiegu? Należy bezwzględnie zadbać o higienę oraz suchość ciała. Pacjent przebywa 3-5 minut w sali zabiegowej, w której panuje temperatura od -60 do nawet -140 stopni Celsjusza. Osiąga się ją dzięki schładzaniu miejsca ciekłym azotem. Najlepsze efekty osiąga się wykonując serię zabiegów, codziennie. Dobrym pomysłem jest wykupienie pakietu w miejscu, gdzie będą wykonywane zabiegi. Po skończonym seansie pacjent jeździ ok. pół godziny na rowerku stacjonarnym.

Jakie choroby leczy kriokomora?

Terapia zimnem dedykowana jest pacjentom cierpiącym na wiele schorzeń. Są to zazwyczaj choroby z grupy reumatologicznych, takie jak:

  • choroba zwyrodnieniowa stawów
  • zapalenie stawów (reumatoidalne i sztywniejące)
  • bóle stawowe i mięśniowe

Stosuje się ją także w grupie pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi (stwardnienie rozsiane, porażenie mózgowe, choroba Parkinsona). Ma zbawienny wpływ w leczeniu otyłości, zwiększa libido, koi bóle migrenowe. Jest polecana w depresji, menopauzie. Zabiegi wykonuje się przy dnie moczanowej, łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry i innych problemach skórno-alergicznych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ