Jakie właściwości ma zielona herbata i dlaczego warto ją pić?

0
578
Zielona herbata ma dużo właściwości prozdrowotnych
fot. Pixabay.com

Jej właściwości lecznicze i wpływ na kondycję zdrowotną w Chinach znane są od tysiącleci. Nic więc dziwnego, że i wśród Europejczyków zielona herbata zaczęła szybko zyskiwać na popularności. Dziś w wielu domach z powodzeniem zastępuje czarną herbatę. Czy jednak znane są Wam wszystkie właściwości zielonej herbaty?

Przeczytaj też: http://zadbajoswojezdrowie.pl/zielona-herbata-wlasciwosci-zdrowotne/

Jak zielona herbata wpływa na stan naszego zdrowia i codzienne funkcjonowanie?

Według naukowych doniesień zielona herbata pomaga w leczeniu niemal 50 różnych chorób. Jak to jest możliwe? Zacznijmy od tego, że jest ona niezwykle bogata w witaminy A, C, E oraz witaminy z grupy B, przeciwutleniacze, aminokwasy i lipidy. Zawiera również kofeinę i działa dwa razy bardziej pobudzająco niż świeżo zaparzona kawa. Nic więc dziwnego, że tak niezwykły skład zielonej herbaty może nas chronić przed chorobami lub wspomagać leczenie tych, które już wystąpiły.

Przed jakimi chorobami ochroni więc zielona herbata?

  • Demencja (otępienie starcze) – według badaczy amerykańskich picie zielonej herbaty zmniejsza ryzyko zachorowania na różnego rodzaju choroby otępienne. Zapobiega powstawaniu białka beta-amyloidu, które występuje u osób ze zdiagnozowaną demencją. Zielona herbata zmniejsza również stres oksydacyjny oraz stany zapalne, do których dochodzi w neuronach.
  • Nadwaga i otyłość – Polifenol EGCG, zawarty w zielonej herbacie, sprawia, że zmniejsza się przyswajalność tłuszczów i związane z nim przybieranie na wadze. Już jedna filiżanka dziennie pomaga utrzymać wagę na stałym poziomie.
  • Zawał serca i udar mózgu – osoby, które regularnie pijają zieloną herbatę są o wiele mniej narażone na problemy z układem krążenia i chorobami wieńcowymi.
  • Paradontoza – dzięki temu, że zielona herbata zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy chroni przed chorobami przyzębia. Ponadto łagodzi dolegliwości, jeśli już one wystąpią oraz wspomaga proces leczenia.

Warto również pić zieloną herbatę z uwagi na jej wielki wpływ na funkcjonowanie naszego mózgu. Zielona herbata poprawia znacznie jakość naszych funkcji poznawczych, powoduje szybsze tworzenie się połączeń między neuronami oraz wspomaga przyswajanie nowych informacji, znacznie ułatwiając proces uczenia się. Zieloną herbatę można więc śmiało pić minimum 4 razy w tygodniu, aby cieszyć się jej prozdrowotnymi właściwościami.

Zobacz też: http://www.silvanspa.pl/jakie-sa-przyczyny-i-metody-leczenia-otylosci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ