Jakie właściwości mają zabiegi z kwasem hialuronowym?

0
1576

Kult młodości od niepamiętnych czasów dominuje. Nic dziwnego, że chcemy na dłużej zachować świeży wygląd i gładką skórę. Gwiazdy Hollywood znalazły sposób na starzenie. Hitem w Fabryce Snów jest kwas hialuronowy. W jakich zabiegach jest wykorzystywany? Sprawdź.

Zastanawiałaś się kiedyś, jak to robią aktorki i modelki z pierwszych stron gazet, że zawsze wyglądają idealnie, a ich skóra od lat się nie zmienia? Otóż pomaga im nie tylko photoshop, ale również odpowiednie zabiegi, w których wykorzystywany jest kwas hialuronowy – preparat, który daje efekty już po jednym zastosowaniu. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą?

Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry. Wiąże w niej wodę i odpowiada za utrzymanie sprężystości i jędrności. Z wiekiem go tracimy, dlatego skóra wiotczeje i pojawiają się na niej zmarszczki.

Medycyna estetyczna

Najczęściej jest kojarzony z poprawieniem urody. I oczywiście nie jest to mylne założenie. To jeden z podstawowych preparatów, który wykorzystuje się w wypełnianiu zmarszczek, powiększaniu lub do nawilżania ust.

Wygładzanie skóry

Wypełnianie zmarszczek to jedna z najpopularniejszych metod kosmetologii. Polega na wstrzyknięciu kwasu w odpowiednie miejsca i delikatnym rozprowadzeniu po okolicach. Efekty widoczne są już w pierwszej chwili. Skóra jest gładsza i bardziej nawilżona.

Choć od razu widzisz poprawę, nie jest to zabieg, który wykonuje się raz. Po kilku tygodniach należy go powtórzyć, ponieważ kwas całkowicie się wchłania. To dobra wiadomość, ponieważ, dzięki temu wiesz, że jest on bezpieczny, a sama czynność wstrzykiwania –nieinwazyjna.

Ważne po zabiegu

  • Unikaj opalania się, także solarium
  • Zrezygnuj z sauny

Piękne usta

Masz wąskie usta i od lat marzysz o ponętnych wargach jak u Angeliny Jolie? W urzeczywistnieniu tej wizji pomoże właśnie kwas hialuronowy. Warszawa, Poznań czy Kraków oferują placówki, w których możesz dokonać zabiegu. Preparat nie tylko je uwydatni, ale także skutecznie nawilży od wewnątrz. Wiązanie wody, za którą odpowiada, sprawia, że usta wyglądają młodziej i są większe.

Przeciwwskazania

Niestety tego typu zabiegi nie są przeznaczone dla wszystkich. W szczególności powinnaś unikać ich, jeśli karmisz piersią lub jesteś w ciąży. Kiedy jeszcze?

  • Masz tendencję do stanów zapalnych skóry (np. trądzik)
  • Zmagasz się z chorobą o podłoży autoimmunologicznym
  • Masz skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • Jesteś nadwrażliwa na działanie kwasu

Nie tylko poprawianie urody

Substancja ta jest wykorzystywana w wielu dziedzinach medycyny. Nie bądź zaskoczona, gdy udasz się do okulisty, a ten przepisze Ci krople z jej zawartością. Stosuje się go w leczeniu zespołu suchego oka, ponieważ jest niezastąpiony w nawilżaniu.

Chętnie stosują go również ginekolodzy. Kiedy? W sytuacji, gdy u pacjenta występuje stan zapalny albo po zabiegach laserowych lub chirurgicznych. Wówczas kwas wspomaga proces gojenia się tkanek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ