Koronki na zęby

0
1771
Koronki na zęby

Jakże nieprzyjemnie jest być najbardziej ponurą osobą w towarzystwie! Już od jakiegoś czasu nie możemy się uśmiechać, nawet jeśli rzeczywiście coś nas bawi. Powodem jest… wstyd. Boimy się odrzucenia przez grono przyjaciół. Gdyby zobaczyli, w jakim stanie są nasze zęby…

Ale to już przeszłość! Dziś gabinety dentystyczne oferują koronki na zęby w Poznaniu, mieście słynącym z wysokiej jakości usług stomatologicznych. Nasi lekarze zapewnią najwyższy poziom opieki.

Nie zapytają o powód uszkodzenia zęba. Mimo, że niewielu pacjentów wymaga rekonstrukcji koronki zębowej z przyczyn niezależnych od siebie (wypadek, ciężka choroba).

W większości winne jest nieprzestrzeganie pozornie nic nieznaczącej, lecz jakże ważnej zasady – mycia zębów. Oczywiście wiemy, że po skończeniu posiłku należy starannie je wyszorować, użyć nici… Jak wielu z nas rzeczywiście tego przestrzega? Chyba wyłącznie dzieci. Dorosłych nie ma już kto kontrolować.

A jednak nie wystarczy raz czy dwa zapomnieć o swoich obowiązkach. Aby wymagana była rekonstrukcja koronki, ząb najpierw musi się ukruszyć. Doprowadza do tego nieleczona próchnica. Czasem, po przykrych wspomnieniach z dzieciństwa, gdy zęby leczyła nam sadystyczna pani dentystka, jak ognia wystrzegamy się kolejnych wizyt. Nawet gdy coś nas boli, zamieniamy leczenie stomatologiczne na środki przeciwbólowe. A przecież wystarczyłoby w porę zareagować! Można by pozbyć się próchnicy, zaplombować ubytek. Lecz my wybraliśmy wygodniejszą drogę.

Teraz przyjdzie nam za to zapłacić. Tracimy część zęba, który miał zostać z nami na całe życie. Szczęśliwie nasi profesjonaliści rekonstruują koronki na zęby w Poznaniu, mieście z łatwym dostępem dla pacjentów z różnych części Polski.

Ich praca polega na odpędzaniu wstydu. Do gabinetu wejdzie ktoś ponury, wyjdzie rozpromieniony zakochany w życiu człowiek. Podczas zabiegu lekarze nie będą pytać. Ani wypominać, ani oceniać, ani choćby krzywo patrzeć. Każdy z nas popełnia błędy. Przyznać się do nich – oto prawdziwy sukces, należny ludziom inteligentnym.

[Głosów:2    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ