Kroplówka w domu

0
2167

W obecnych czasach opieka medyczna jest bardzo szeroko rozpowszechniona, zarówno w sektorze państwowym i prywatnym. Dzięki temu możemy korzystać z innowacyjnych form opieki medycznej, takich jak na przykład kroplówka w domu Sopot.

Czym jest kroplówka?

Pacjenci trafiający do przychodni i szpitali są w bardzo różnych stanach chorobowych. Często wymagają długiej i kosztownej hospitalizacji. Jednak nie zawsze tak jest. Jeśli stan pacjenta jest stabilny, a wymaga jedynie regularnych wlewów dożylnych z elektrolitami czy lekami, wówczas lekarz prowadzący może zaordynować kontynuacje leczenia w domu.

Kroplówka w domu pacjenta

Pacjenci objęci leczeniem paliatywnym bardzo często mają życzenie, aby pozostawać w domu. Dzięki temu są otoczeni opieką najbliższych w trudnych dla nich chwilach. Również pacjenci, których stan nie zagraża życiu, a wymaga jedynie wyrównania gospodarski wodno-elektrolitowej mogą skorzystać z usługi podłączenia kroplówki we własnym domu. Koszt takiej usługi to jednorazowo 200-300 złotych. Wykwalifikowana pielęgniarka z odpowiednim sprzętem i kroplówka przyjeżdża w umówionym czasie do domu pacjenta, gdzie dokonuje wkłucia i zakłada kroplówkę. Co ważne, usługę taką można zamówić w dowolnym czasie – 24 godziny na dobę, bez względu na dzień tygodnia. Dzięki temu pacjent może mieć dostarczone dożylnie leki lub substancje odżywcze w dogodnym dla siebie czasie, nie wymagającym przerywania terapii. Taka forma podawania kroplówek nie wymaga jeżdżenia na wlewy do przychodni lub szpitala, oszczędza czasu spędzonego na staniu w kolejkach i zapewnia choremu najwyższy komfort leczenia się u siebie w domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ