Laserowe leczenie nietrzymania moczu

0
1024

Nietrzymanie moczu jest wstydliwym problemem. Osoby zmagające się z tą przewlekłą chorobą, często obawiają się zasięgnąć porady specjalisty. Należy pamiętać, że szybsza diagnoza gwarantuje możliwość pozbycia się dyskomfortu.

Czym spowodowana jest choroba?

Problem dotyczy szczególnie kobiet w okresie menopauzy, a także po ciąży i po porodzie. Powodem wystąpienia nietrzymania moczu, mogą być infekcje układu moczowo-płciowego, obniżenie poziomu estrogenów, a także osłabienie mięśni dna miednicy.

Czy jest skuteczny sposób leczenia?

Istnieje możliwość leczenia farmakologicznego, jednakże szybki efekt przynosi laserowe leczenie nietrzymania moczuJeśli leczenie zostało podjęte w pierwszym stadium choroby – już po miesiącu można oczekiwać poprawy. Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga podawania znieczulenia. Polega na obkurczaniu ścian pochwy. Do zabiegu pacjentka nie musi się specjalnie przygotowywać. Jednakże powinny odbyć się konsultacje przed leczeniem, na które należy zabrać wynik badań cytologicznych.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Zabieg przeznaczony jest dla kobiet, mających problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Skierowany jest również do pań, u których choroba nie jest mocno zaawansowana.

Nie ma żadnych przeciwwskazań wiekowych, jednak należy wziąć pod uwagę, że u kobiet w wieku okołomenopauzalnym efekty mogą być mniej trwałe, niż u pań w wieku rozrodczym.

Przeciwwskazania:

Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu są: nieprawidłowy wynik cytologii, infekcje pochwy, ciąża i karmienie piersią, padaczka, choroby autoimmunologiczne, nieleczona cukrzyca, stosowanie leków fotouczulających.

Ogólne informacje na temat laserowego nietrzymania moczu

Wykonanie zabiegu jest skutecznym i trwałym rozwiązaniem. Przynosi wiele korzyści. Jest metodą bezpieczną i bezbolesną. Laseroterapia opiera się na obkurczaniu ścianek pochwy. Ma również działanie pobudzające włókna kolagenowe do namnażania się, co powoduje wzmocnienie ścian pochwy i otaczającej jej powięzi. Zabieg nie wymaga hospitalizacji pacjentki. Pochwa staje się bardziej napięta, co wpływa korzystnie na doznania podczas stosunku.

 Zwykle, wystarcza przeprowadzenie jednego zabiegu. Jeśli wystąpi potrzeba, można go powtórzyć. Aby dodatkowo wzmocnić mięśnie dna miednicy zalecane jest prowadzenie regularnych ćwiczeń dna miednicy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ