Laserowe usuwanie tatuażu

0
608

Najkorzystniejszą alternatywą dla chirurgicznego pozbycia się grafiki na ciele jest właśnie laserowe usuwanie tatuażu. Na rynku są też dostępne kremy mające skutecznie pozbywać się niechcianych motywów, jednak ich zastosowanie w żaden sposób nie gwarantuje założonego efektu. Przedstawiona metoda jest najlepsza pod wieloma względami. Po pierwsze, trzeba zaznaczyć, że zabieg wykonuje jedynie doświadczony specjalista (bardzo często tatuażysta). Po drugie, nie zawsze musi on całkowicie oczyszczać laserem głębokie warstwy skóry. Jeśli osoba pragnie zachować tatuaż, może wybrać opcję jego zmiany, oczywiście po wcześniejszej konsultacji z ekspertem. I wreszcie, wszystkie czynności są wykonywane na najnowszych oraz w pełni bezpiecznych urządzeniach. Będą to przeważnie modele pikosekundowe, które emitują krótkie, lecz intensywne wiązki świetne. Takie sprzęty bywają również stosowane do pozbywania się innych zmian pigmentacyjnych na skórze. Ich zadaniem jest interakcja z tak zwanymi chromoforami.   

Laserowe usuwanie tatuażu bez nadmiernego bólu i dyskomfortu

Odczuwanie niechęci, a czasem wręcz obrzydzenia do pochopnie wykonanego tatuażu dla wielu nie jest wystarczającą motywacją do usunięcia. Pamiętając o bólu i niedogodnościach, jakie wiązały się z jego powstaniem, właściciele mają obawy związane z dyskomfortem zabiegu. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna, ponieważ zastosowanie nowoczesnego lasera to niemal same zalety. Wystarczy wspomnieć o:

  • ochronie skóry przed: zaczerwienieniem, pieczeniem i innymi uszkodzeniami,
  • szybkim wydalaniu pozostałości atramentu z organizmu,
  • niemal całkowitym wyeliminowaniu bolesności zabiegu,
  • pełnym zabezpieczeniu przed przypadkowym zakażeniem.

Wśród posiadaczy tatuaży są też osoby ze szczególnie wrażliwą lub delikatną skórą. Z tego względu podczas takich działań istnieje również opcja znieczulenia poprzez miejscowe schłodzenie. Klient musi mieć świadomość drobnych niedogodności. Pierwsza z nich to konieczność co najmniej kilkukrotnego powtórzenia zabiegu. Zwykle nie da się usunąć tatuażu już za pierwszym podejściem. Druga to określone, czasem niemałe koszty.    

Laserowe usuwanie tatuażu to gwarancja skuteczności

Profesjonalne usuwanie tatuażu laserem jest najbardziej efektywne. Miejscowo pozostawi jednak na pewien czas widoczną bliznę, która może zmieniać kolor i strukturę na skórze. Nie jest to powód do zmartwień, ponieważ musi ona mieć czas na samodzielne odbudowanie się po zabiegu. Specjalista zaleci stosowanie najlepszych kosmetyków, które przyspieszą cały proces. Sprawią też, że dany fragment ciała szybciej wróci do normalności. Takimi preparatami są zwykle pozabiegowe kremy oraz balsamy regeneracyjne. Ich działanie dotyczy:

  • miejscowego chłodzenia,
  • zapobiegania stanom zapalnym,
  • ochrony przed dodatkowym podrażnieniem,
  • nawilżenia,
  • stymulowania skóry do odbudowy struktury.

W sporym uproszczeniu, po zakończonych działaniach związanych z usuwaniem wzoru potrzebny będzie taki swego rodzaju niewidoczny opatrunek. Zawiera on wyłącznie naturalne i bezpieczne składniki, jak: ekstrakty z rybiej ikry, ceramidy czy wyciągi roślinne. Taka kompozycja jest najskuteczniejsza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ