Masaż leczniczy – podstawowe informacje

0
1731

XXI wiek bez wątpienia możemy nazwać czasem stresu i niepokoju. Każdy nas dużo pracuje, nie odżywia się zbyt zdrowo, nie uprawia regularnie sportów. W efekcie nieraz niestety zauważamy, że stres zaczyna mieć nad nami kontrolę. Co można w takiej sytuacji zrobić? Otóż na pewno świetnie sprawdzi się tu masaż leczniczy…

Czym jest masaż leczniczy?

Jednak na początku powiedzmy – czym jest w zasadzie masaż leczniczy? Otóż przede wszystkim warto powiedzieć, że masaż ten to wiele przeróżnych technik nie zaś nazwa jednego konkretnego stylu. Przede wszystkim zaliczymy tu masaż klasyczny, Shiatsu, gorącymi kamieniami, olejkami, tajski, tkanek głębokich itd. Możliwości jest naprawdę wiele.

W masażu leczniczym ważna jest jednak jedna sprawa – jak sama nazwa wskazuje, ten masaż ma leczyć. Jednak nie chodzi tu do końca o to, aby wyleczyć nas z jakiejś konkretnej choroby. W jaki sposób zatem ma działać taki masaż leczniczy?

Działanie masażu leczniczego

Otóż masaż leczniczy ma kilka zadań. Przede wszystkim chodzi o to, żeby rozluźnić napięte i sztywne mięśnie. Każdego dnia walcząc ze stresem, niestety fundujemy sobie bolące mięśnie. Ważne jest, aby uświadomić sobie to, że niestety nie chodzi tylko i wyłącznie o mięśnie – jeśli one są napięte to wpływa to praktycznie na funkcjonowanie całego naszego organizmu!

Jakie zadanie jeszcze ma masaż leczniczy? Otóż pomaga on nam dopompować krew do wszystkich tkanek organizmu. Skutkuje to tym, że szybko zauważymy, że znacznie lepiej wyglądamy, nasza skóra i cera są lepsze, a całe ciało lepiej funkcjonuje. Ponadto masaż leczniczy działa także na naszą psychikę – wonne olejki, ciepło, delikatny dotyk pomagają nam znaleźć równowagę i spokój.

Gdzie wykonać zabieg masażu leczniczego?

Jak zatem widać – masaż leczniczy to doskonały pomysł na odprężenie się i poprawę naszego stanu zdrowia. Pozostaje już zatem tylko powiedzieć, gdzie można go wykonać. Otóż zdecydowanie najlepsze ku temu są wszystkie gabinety spa. Jednak warto zwrócić uwagę wcześniej na kilka rzeczy. Na co?

Przede wszystkim na poziom higieny. Poważnym błędem jest wybieranie masażu tańszego, ale w gabinecie, którego standardy higieniczne budzą nasze zastrzeżenia. Oczywiście nie musimy iść od razu do luksusowego, świetnie urządzonego spa, niemniej jednak pamiętajmy, że musi być czysto, a atmosfera musi sprzyjać wyciszeniu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ