Naturalne środki na oczyszczenie organizmu z toksyn

0
2147
Naturalne środki na oczyszczenie organizmu z toksyn

Toksyny zalewają nas praktycznie ze wszystkich stron, więc trudno jest się przed nimi skutecznie uchronić. Są obecne w pożywieniu, napojach oraz powietrzu. Jak już dawno udowodniono, nagromadzenie się szkodliwych substancji, ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie oraz wygląd zewnętrzny. Na szczęście istnieją naturalne środki, które wspomagają proces oczyszczania się organizmu z toksyn oraz nasze dobre samopoczucie. Warto po nie sięgnąć, jeśli zaczynamy się gorzej czuć lub chcemy zastosować detoks organizmu.

Oczyszczanie za pomocą ziół

Zioła są naturalnym surowce, który przyśpiesza oczyszczanie organizmu z toksyn i nie niosą za sobą niepożądanych skutków ubocznych dla zdrowia. Wiele z nich działa moczopędnie, pobudza pracę nerek, wspomaga funkcje wątroby i przyśpiesza przemianę materii. Nie są one także specjalnie drogim wydatkiem, więc warto się nimi wspomóc.

Najpopularniejszą rośliną jest pokrzywa, która wspomaga usuwanie szkodliwych toksyn oraz kwasu moczowego. Pobudza także przemianę materii, poprawia kondycję skóry, włosów oraz paznokci. Można ją stosować w formie naparu z suszonych liści bądź świeżą zbierać przed jej kwitnieniem.

Do detoksu sprawdzi się moczopędny mniszek lekarski, który wpływa także na prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Ułatwia on usuwanie zbędnych produktów przemiany materii i można go stosować w podobnej formie co pokrzywę.

Ostatnio dużo mówi się o ostropeście plamistym, który działa nie tylko oczyszczająco ale również żółciopędnie. Jego właściwości wspomagają pracę wątroby, ułatwiając jej regenerację i optymalne funkcjonowanie oraz chroni przed niekorzystnym wpływem toksyn. Zaleca się jego stosowanie przy dolegliwościach trawiennych w postaci całych lub zmielonych ziaren.

Słynne Superfoods

Algi morskie są znane ze swoich detoksykacyjnych właściwości, które wspomagają usuwanie toksyn z organizmu, m. in. dzięki zawartemu w nich chlorofilowi. Zostaje również usprawniona praca wątroby i układu pokarmowego. Chlorella i spirulina wzmacniają odporność i opóźniają proces starzenia się, walcząc z wolnymi rodnikami. Mają także działanie odkwaszające i absorbujące metale ciężkie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ