Niezbędnik narciarza – specjalne kosmetyki

0
1850

Powoli zbliża się już czas wyjazdu na narty i deskę snowboardową. Każdy, kto lubi te sporty, ma już zapewne za sobą pierwsze przygotowania – naszykowanie sprzętu, zabukowanie wyjazdu, spakowanie odpowiednich ubrań. Jednak to nie wszystko…

Narciarskie problemy

Niestety każdy z nas wie, że zima nie jest korzystna ani dla naszej cery, ani włosów, ust czy w szczególności rąk. Szczególnie zaś na działanie takich czynników narażone są osoby wykonujące przeróżne sporty, jak np. narciarstwo czy snowboarding, lecz także osoby często wychodzące na długie spacery, jeżdżące na nartach itd. Częste zmiany temperatury przy wchodzeniu do nagrzanych pomieszczeń i wychodzeniu na mróz, ogrzewanie, przemoknięte rękawiczki, ostre słońce – przed tym wszystkim trzeba się koniecznie zabezpieczyć! W jaki sposób? Pomogą tu kosmetyki na zimę!

Kosmetyki dla narciarzy – twarz

Twarz jest szczególnie narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jak ją chronić? Przede wszystkim należy stosować odpowiedni krem. Co to znaczy odpowiedni? Otóż na pewno musi on zawierać w sobie filtry UV. Co więcej – musi być nawilżający i w pewnym stopniu także natłuszczający. To jest szczególnie istotne – wiele osób o tłustej skórze twarzy myśli, że zwykłe kosmetyki na zimę bez dodatku natłuszczającego wystarczą. Rzeczywiście na zimę tak, ale tu potrzebne nam są kosmetyki na stok! Dobrze by było, gdyby posiadały jeszcze one witaminy np. A, które dodatkowo pielęgnują skórę. Zamiast kremu można także użyć fluidu matującego.

Kosmetyki na zimę – krem do rąk

Na zimę należy także koniecznie zaopatrzyć się w wysokiej jakości krem do rąk. Czyli jaki? Najlepiej wybrać jeden serii kosmetyków dla narciarzy. Takie kremy będą specjalnie zaopatrzone w substancje nawilżające i natłuszczające, dzięki którym nie musimy się obawiać o pękającą skórę i czerwone przemarznięte dłonie.

Kosmetyki na stok – balsam do ust

Przy całodniowej jeździe, dużym wysiłku i zimnym powietrzu często dochodzi do przesuszenia ust. Odruchowo wówczas oblizujemy je, czym tylko pogarszamy sytuację. Dlatego warto zainwestować w jeden z obowiązkowych kosmetyków dla narciarzy, jakim jest balsam do ust! Co ważne – nie jest to szminka, może barwic usta, ale wcale nie musi!

Kosmetyki dla narciarzy – ratunek dla skóry

Warto jeszcze pamiętać o jednym kosmetyku na zimę, jakim jest dobry balsam do skóry ciała. Często o tym zapominamy, bo przecież myślimy, że co może się stać pod grubą warstwą ubrań? A jednak może i to wiele. Przede wszystkim bowiem zimą mało spożywamy płynów, dużo ćwiczymy i w efekcie nasza skóra często jest przesuszona. Warto zatem kupić dobry balsam, jeden ze specjalnych kosmetyków na zimę.

Pielęgnacja przed wyjazdem

Jednak na koniec warto wspomnieć, że profesjonalne kosmetyki na stok to jeszcze nie wszystko. Trzeba bowiem zadbać o swoją skórę już wcześniej. Najlepiej jest w tym celu zastosować przed wyjazdem dobre peelingi nawilżające np. z dodatkiem alg, które doskonale oczyszczą i nawilżą nasze ciało. Dobrze jest także pomyśleć o specjalnej odżywce do włosów.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ