Nowoczesny przeszczep włosów

0
1637

Łysienie jest problemem, który w pewnym momencie życia dotyka praktycznie każdego mężczyzny. Jednakże, niektórzy cierpią z tego powodu o wiele za wcześnie. Poza tym, leczenie łysienia potrzebne jest nieraz również w przypadku kobiet. Stąd też coraz popularniejsze są przeszczepy włosów.

Nowoczesna metoda

Od pewnego czasu istnieją nowoczesne metody leczenia łysienia. Wśród nich jest przeszczep włosów fue artas. Aparat artas system jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń tego typu. Pozwala przeprowadzić przeszczep włosów z minimalnym udziałem lekarzy. Oczywiście, specjalista musi nadzorować pracę aparatu artas system, jednak jego udział w zabiegu jest mocno ograniczony.

Jak to działa?

Warto zauważyć, że przeszczep włosów fue artas wykonywany jest przez bardzo kompleksową maszynę. Rzecz w tym, że aparat samodzielnie pobiera z głowy mieszki włosowe oraz bez niczyjej interwencji je wszczepia w odpowiednie miejsca. Co bardzo ważne, artas system również samodzielnie analizuje jakość mieszków i określa, czy nadają się one do transplantacji. Jeśli mieszki są zakwalifikowane jako zdatne, aparat samodzielnie wykrywa miejsca, w które trzeba je przeszczepić i to robi.

Precyzja wykonania

Wydaje się, że jedną z ważniejszych cech artas system jest precyzja, z jaką pracuje aparat. Nie ma wątpliwości, że nigdy człowiek nie jest w stanie być tak precyzyjny jak maszyna. Wynika to chociażby z tego, że ludzie po prostu się męczą. W przypadku przeszczepu ma to szczególne znaczenie, gdyż transplantacja tradycyjną metodą trwa bardzo długo. Lekarz musi podczas zabiegu mocno się napracować, przez co z czasem traci precyzję. Poza tym, nawet jeśli lekarz jest całkowicie wypoczęty, nigdy jego ruchy nie są identyczne. Podczas przeszczepu włosów fue artas maszyna wykonuje natomiast identyczne ruchy. Co ciekawe, przy całej swojej precyzji, aparat pracuje również o wiele szybciej niż ludzie.

Czas rekonwalescencji

Leczenie łysienia w postaci przeszczepu włosów to poważniejsza sprawa niż mogłoby się wydawać. Dlatego też, po zabiegu zawsze konieczna jest rekonwalescencja. Jeśli mowa o tradycyjnym zabiegu, trwa ona nawet kilkanaście dni lub dłużej. Po przeszczepie włosów fue artas system trwa to jednak o wiele krócej. Zwykle po 3 dniach pacjent czuje się już całkiem dobrze.

Krótszy czas rekonwalescencji po zabiegu z udziałem maszyny fue artas wynika z faktu, ze jest on mniej inwazyjny od tradycyjnego przeszczepu. Lekarz jest zmuszony wykonać na skórze głowy nieestetyczne i długo gojące się rany, natomiast aparat tego nie robi.

Źródło tekstu: http://www.drturowski.pl/pl/zabiegi/przeszczep-fue-artas.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ