Odbudowa zniszczonych kosmyków krok po kroku

0
1350

Zdrowe włosy nie tylko lepiej wyglądają, ale także szybciej rosną i doskonale się układają. Każda z nas marzy o pięknych, lejących się, błyszczących włosach, jednak posiadanie ich wymaga odpowiedniej pielęgnacji i unikania szkodliwych czynników zewnętrznych. Na szczęście nie jest to tak skomplikowane jakby mogło się wydawać, co opiszemy krok po korku w poniższym miniporadniku.    

Co niszczy włosy?

W dużej mierze negatywnie na strukturę włosów wpływa przede wszystkim nieumiejętne rozjaśnianie ich oraz ogólnie koloryzacja. Farba podczas wchłaniania się we włos niestety powoduje w nim nieodwracalne ubytki, które można zniwelować jedynie poprzez zastosowanie specjalistycznych zabiegów. Dlatego bardzo często zaleca się podczas farbowania zastosowanie profesjonalnych preparatów do ochrony kosmyków. Kolejnym czynnikiem, który niszczy włosy jest wysoka temperatura. 

Włosy są poddawana wysokim temperaturom przede wszystkim podczas ich suszenia, a także w trakcie stylizacji. W takich przypadkach warto zmniejszyć stopnie Celsjusza na urządzeniu, a także przekonać się do suszenia włosów chłodnym powietrzem lub zrezygnowaniem z niego całkowicie. Przydatne okażą się w takiej sytuacji także termoochronne spraye, które można zakupić np. w hurtowni fryzjerskiej Profryzjer.pl, która charakteryzuje się bardzo szerokim asortymentem i konkurencyjnymi cenami.    

Zabiegi regeneracyjne w domu

Gdy już zauważymy, że nasze kosmyki są porowate, puszą się, a ich końcówki są rozdwojone, powinniśmy spróbować je odratować, zanim sięgniemy po nożyczki fryzjerskie. Bardzo popularnym w ostatnim czasie stało się olejowanie włosów naturalnymi olejami, które pod wpływem temperatury (wytwarzanej za pomocą założonego na głowę plastikowego czepka) wnikają w głąb włosa, naprawiając jego strukturę. Oleje, które są polecane do tego typu domowego zabiegu są zależne od porowatości kosmyków i występują w trzech rodzajach: nisko, średnio oraz wysokoporowate. Najczęściej jednak do tego celu wykorzystuje się najpopularniejsze i najtańsze oleje – kokosowy, lniany, a nawet oliwę z oliwek. 

Olejowanie jest połączone z domową sauną dla włosów, którą można wykonać bez olejów – jest to rozwiązanie dla osób, które nie lubią lepkości i tłustości kosmyków po olejowaniu. Sauna polega na nałożeniu na włosy ulubionego preparatu, by następnie nałożyć na głowę folię, ręcznik i nakierowywać na nie ciepłą temperaturę z suszarki. Dzięki takiemu sposobowi składniki aktywne kosmetyku mają szansą skutecznie wniknąć w kosmyki.   

Zabiegi odbudowujące w salonie fryzjerskim 

Czasem jednak nawet długotrwałe domowe sposoby nie pomagają na zniszczone włosy, zatem pozostaje nam wybrać się na profesjonalny, regenerujący zabieg fryzjerski. Są one wykonywane za pomocą specjalistycznych kosmetyków, najczęściej zawierających keratynę, która dzięki także saunie wchłania się we włosy. Bardzo dobrym pomysłem jest także zastosowanie keratynowego prostowania, które nie tylko prostuje, ale także pod wpływem temperatury odbudowuje kosmyki keratyną. 

Popularnym fryzjerskim zabiegiem regeneracyjnym jest także botox, który pozostawia je niesamowicie lśniące, gładkie i zdrowe. Wszystkie te zabiegi jednak nie będą tak skuteczne jak unikanie czynników, które mogą zniszczyć nasze kosmyki. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ