Olejek rycynowy vs odżywka do rzęs – porównanie, opinie

0
2849

„Po co odżywka, a olejek rycynowy nie wystarczy?”

„Wcieram rycynę już 3 miesiące w brwi i rzęsy, kiedy mogę się spodziewać efektów?”

„Jak działa odżywka do rzęs? Może lepiej po prostu wcierać w nie olejek rycynowy?”

Takie opinie na temat odżywki do rzęs i olejku rycynowego powtarzają się nieustannie. Świadczy to o tym, że wciąż nie do końca wiemy, co jest najlepsze dla małych włosków.
Czas to zmienić. Dziś porównujemy dwa najbardziej znane specyfiki do rzęs: olejek rycynowy i odżywkę. Co okaże się lepsze?

1. Odżywka do rzęs kontra olejek rycynowy – cena

Pod względem ceny olejek rycynowy jest bezkonkurencyjny – kosztuje niewiele i można go nabyć w każdej aptece. Dobra odżywka do rzęs kosztuje o wiele więcej, ale biorąc pod uwagę jej spektakularne działanie wiemy, że taką cenę warto zapłacić. Warto pamiętać też, że odżywka jest bardzo wydajna.

2. Odżywka do rzęs kontra olejek rycynowy – funkcjonalność i aplikacja

Tu odżywka zdecydowanie wygrywa. Przekona się o tym każdy, kto kiedykolwiek próbował nakładać olejek rycynowy na rzęsy: tłusta maź dostaje się do oka powodując dyskomfort i problemy z widzeniem. W efekcie zamiast dać rzęsom wytchnienie – skazujemy się na nieustanne tarcie oczu. Tymczasem odżywka do rzęs jest płynną, bezbarwną substancją; aplikuje się jednym ruchem tuz za linią rzęs – natychmiast się wchłania i dociera do cebulek, by wzmacniać rzęsy od podstawy. Stosuje się ją raz dziennie wieczorem, po demakijażu oczu. W przypadku olejku rycynowego – do tej pory nie jest to określone.

3. Odżywka do rzęs kontra olejek rycynowy – skuteczność

W tym miejscu należy zmartwić większość pań, które stosują olejek rycynowy na rzęsy: nie jest nigdzie udowodnione, ze działa on na porost rzęs. Jego działanie opiera się w głównej mierze na zabezpieczeniu rzęs przed zniszczeniem. Niestety nigdzie nie odnotowano jego wpływu na ich wzrost ani zagęszczenie.

Odżywka do rzęs – docierając bezpośrednio do cebulek dogłębnie je odżywia i pobudza do pracy. Dzięki temu rzęsy rosną szybciej i są znacznie dłuższe oraz gęstsze.

Krótkie porównanie ujawniło wszystkie wady i niekwestionowane zalety odżywki do rzęs. W tym świetkle nie dziwi nas, ze odżywka do rzęs zdobywa tak dobre opinie.

[Głosów:4    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ