Pękające naczynka – jak sobie z nimi radzić?

0
1282

Problem z pękającymi naczynkami spotyka aktualnie wiele kobiet. Tzw. pajączki mogą pojawiać się w obrębie policzków, brody i nosa, nadając przy tym skórze nieestetycznego wyglądu. Aby sobie z nimi poradzić wiele pań sięga po mocno kryjące kosmetyki do makijażu lub korzysta z profesjonalnych zabiegów zamykania naczynek.

Rozszerzone naczynka – kiedy się pojawiają?

Największą skłonność do pojawiania się pajączków mają osoby o wrażliwej skórze i to one najczęściej zmagają się z tym powracającym problemem. Naczynka pękają zazwyczaj pod wpływem zmian w temperaturze ciała, wywołanych czynnikami zewnętrznymi lub wewnętrznymi. Innymi słowy pajączki mogą pojawić się na skutek wysokiej temperatury powietrza np. podczas lata, ale również przy zdenerwowaniu, zwiększonym wysiłku fizycznym lub po wypiciu alkoholu.

Jednorazowe pojawienie się rozszerzonych naczynek zazwyczaj nie jest powodem do niepokoju, jednak kiedy zmiany skórne stale się rozszerzają, warto skonsultować swój problem z dermatologiem. Pomoże on dobrać odpowiednie kosmetyki, które zmniejszą ryzyko pękania naczynek w przyszłości i określi, czy konieczne będzie zamykanie naczynek.

Jak pozbyć się pękających naczynek?

O ile nie jest to problem zbyt poważny ze zdrowotnego punktu widzenia, potrafi on wyglądać naprawdę nieestetycznie i w dużym stopniu oszpecić twarz. Ze względu na to wiele kobiet próbuje przykryć pajączki przy pomocy makijażu, jednak jest to rozwiązanie wyłącznie na krótką metę.

Aby na dobre pozbyć się problemu, warto przemyśleć zamykanie naczynek. Jest to profesjonalny zabieg medycyny estetycznej, który pozwala na stałe pozbycie się pajączków.

Jak wygląda zabieg zamykania naczynek?

Zabieg wykonuje się najczęściej z wykorzystaniem lasera IPL. Za pomocą ruchomej głowicy lekarz naświetla tę część skóry, która została objęta zmianami i likwiduje je, ponieważ wskutek tego procesu naczynka obumierają. Zabieg jest bezbolesny, a jego cena waha się od 200 do 1000 złotych za wykonanie go na całej twarzy.

Skutki uboczne zabiegu to przede wszystkim zaczerwienienie skóry, które jednak po kilku dniach powinno ustąpić, a przypadku osób o ciemniejszej karnacji mogą wystąpić lekkie przebarwienia i powinny one skorzystać z innej metody, np. elektrycznej. Warto jednak wiedzieć, że zabieg zamykania naczynek likwiduje jedynie same pajączki, a nie ich przyczynę, przez co wciąż należy skorzystać z pomocy dermatologa, który pomoże nam uniknąć wystąpienia zmian skórnych w przyszłości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ