Przeszczep włosów

0
1597
Przeszczep włosów

Przeczep włosów jest coraz bardziej wybierany już nie tylko przez mężczyzn, ale i przez kobiety mające problem z łysieniem, coraz więcej osób jest zainteresowanych takim rozwiązaniem sprawy. Nie ma co się dziwić, ponieważ bardzo dużą wagę przykładamy w dzisiejszych czasach do wyglądu.

Jak przeszczepuje się włosy?

Klinika Medmix zajmuje się przeszczepem włosów metodą FUE. Oznacza to, że można przeszczepić włosy w jeden dzień i to bez blizn. Czas takiego zabiegu to tylko od czterech do maksymalnie sześciu godzin. Okres rekonwalescencji jest bardzo szybki, ponieważ wynosi jedynie maksymalnie pięć dni. Jeżeli chodzi o to czy się w ogóle taki zabieg opłaca – jak najbardziej! Osoby zmagające się z łysieniem wiedzą jak to bardzo przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu oraz jak wiele dla nich oznacza pozbycie się tego problemu. Większa pewność siebie i pozbycie się kompleksu – to naprawdę jest wiele.

Na co najlepiej jest zwrócić uwagę wybierając klinikę, która przeszczepia włosy?

Po pierwsze i najważniejsze aby wykonać przeczep włosów – musimy sprawdzić czy nie mamy żadnych przeciwwskazań do przeszczepu. Są to między innymi zaawansowana cukrzyca, przebyty już przez pacjenta zawał serca, ogólne wyniszczenie organizmu, uczulenie na jakikolwiek środek znieczulający miejscowo, osoby zbyt młode, a już dotknięte łysieniem androgenowym, jak i osoby cierpiące na łysienie plackowate. Oprócz tego i tak najlepiej należałoby zadzwonić do wybranej przez nas kliniki i zapytać czy możemy przystąpić do zabiegu i jakie badania przed samym zabiegiem powinniśmy sobie zrobić (zazwyczaj są to same badania krwi). Poza tym klinika taka powinna też zajmować się mikropigmentacją włosa – szeroko pojętym leczeniem łysienia. Sam zabieg powinni przeprowadzać chirurdzy – doświadczeni lekarze, którzy od lat przeszczepiają włosy i nie ma przed nimi tajemnic. Powinniśmy też być w klinice poinformowani na temat wszystkich skutków ubocznych: może to być miejscowa infekcja, obrzęk w okolicy czołowej, wypadanie własnych włosów, zapalenie mieszków włosowych, jak i dyskoloryzacja przeszczepów oraz bliznowacenie. Każdy z nas powinien zdawać sobie zawsze sprawę ze skutków ubocznych każdego zabiegu przez nas planowanego, żeby później nie było niemiłych niespodzianek.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat przeszczepu włosów?

Na pewno musimy bezpośrednio porozmawiać z chirurgiem, który zajmuje się naszą sprawą na temat naszej sprawy indywidualnie. W zależności od rodzaju włosa oraz naszego łysienia – zostanie nam dobrany indywidualnie rodzaj zabiegu.

Więcej o przeszczepach włosów dowiesz się na stronie MD Medmix.

przeszczep włosów

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ