Wszystko o e-receptach

0
940
recepta online

Papierowe recepty powoli odchodzą do lamusa. Świat przyspiesza nieubłaganie i technologia oraz informatyzacja, a także komputeryzacja przejmują wiodąca rolę w naszym codziennym życiu. Widać to na przykładzie banków, gdzie co kilka tygodni zamyka się kolejny oddział banku, a cała działalność przechodzi do bankowości elektronicznej i naszych telefonów. To właśnie dotyka recept, jakie otrzymujemy od lekarza.

Jak działa elektroniczna recepta?

Jest to elektroniczny dokument i zastępuje on tradycyjną, papierową receptę, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni. Konfigurując swoje Konto Pacjenta, dostaniesz czterocyfrowy kod SMS-em lub drogą mailową. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje Internetowe Konto Pacjenta i w zakładce Moje Konto wybierzesz sposób, w jaki będziesz otrzymywać powiadomienia:

– SMS
– e-mail
– lub obie opcje

Recepta przez internet to bardzo wygodny i szybki sposób otrzymywania oraz realizacji recept. Poza tym w dowolnym momencie, korzystając z IKP, możesz sprawdzić dawkowanie leków, odebrać kolejną e-receptę bez jakiejkolwiek wizyty u lekarza, kiedy np. jesteś chory i po konsultacji z nim będziesz mógł to zrobić nie wychodząc z domu. Zasadniczo e-recepta ważna jest do 30 dni, ale występują przypadki krótszych lub dłuższych terminów. Wszystko zależy od tego, jak zaznaczy nasz lekarz. Trzeba pamiętać, że leki w tej formie recepty można wykupić w kilku aptekach w dowolnym, różnym czasie, ale gdy kupujemy kolejne opakowanie danego leku, jesteśmy zobowiązani do powrotu do tej samej apteki.

Jak zatem można umówić się z lekarzem bez wychodzenia z domu i móc odebrać e-receptę? Doskonałym wyborem jest konsultacja medyczna online na e-lekarz24h.pl. Jest to tak zwana e-konsultacja medyczna dostępna przez 24 godziny na dobę. Co możemy tam zamówić? Oto przykłady:

– recepta 24h
– tabletka „dzień po” e-recepta
– tabletki antykoncepcyjne e-recepta
– e-zwolnienie lekarskie L4

Sama realizacja takiej recepty to jedynie 5 minut. Wystarczy wypełnić formularz, opłacić zamówienie oraz odebrać kod. E-recepta to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo, a także oszczędność czasu oraz pieniędzy. Pracujący tam profesjonalny zespół lekarski działa legalnie oraz szybko i bezpiecznie.

E-recepta ma szereg zalet. Przede wszystkim znika problem odczytu recepty, co wiemy z doświadczenia, że potrafi przysporzyć bólu głowy pracownikom apteki, sposób pisowni lekarzy jest dosyć specyficzny i czasem odczyt recepty następuje błędnie, a co za tym idzie wydanie złego leku. W wersji elektronicznej tego problemu nie ma, poza tym, jeśli zapomnimy jakie dawki mamy przepisane, logując się do IKP możemy to z łatwością sprawdzić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ