Znajdź chwilę dla siebie z odżywczą maską do włosów na noc!

0
1260
Znajdź chwilę dla siebie z odżywczą maską do włosów na noc!

Maska do włosów to najlepszy sposób na uzupełnienie kuracji pielęgnującej. Jest to niezwykle skoncentrowana formuła, która błyskawicznie rozwiązuje problemy twoich włosów. Trafia po prostu w punkt. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest maska do włosów na noc. Trzymana na pasmach przez kilka godzin jest jeszcze bardziej skuteczna.

Kiedy włosy potrzebują regeneracji

Kiedy ty śpisz, cały organizm ma czas na regenerację. Wypoczywa nie tylko twój mózg, ale także wszystkie tkanki. Dotyczy to także włosów, które w czasie snu pobierają składniki budulcowe, witaminy i minerały. To świetny moment na to, by jeszcze wzmocnić regenerację i dostarczyć pasmom większej porcji dobroczynnych składników.

Niestety pod wpływem czynników zewnętrznych, farbowania, stylizacji temperaturą czy po prostu promieniowania UV włosy stają się szorstkie, nieprzyjemne w dotyku, gorzej się układają i są trudniejsze do zdyscyplinowania. Bezpośrednią przyczynę stanowią ubytki w ich strukturze, które zmieniają bieg włosa. W takim wypadku jego naturalna zdolność do regeneracji się zmniejsza, a ty potrzebujesz wsparcia, które może ci zapewnić maska do włosów na noc.

Maska do włosów na noc, czyli wyjątkowa siła działania

Zadaniem maski ma być dostarczenie włosom i skórze głowy wszystkich potrzebnych składników błyskawicznie i w skondensowanej formie. Dlatego najczęściej trzyma się ją na włosach od 15 minut do godziny. Ten czas jest wystarczający, by trochę poprawić kondycję włosów, ale maska do twarzy na noc przynosi o wiele bardziej spektakularne efekty.

Co najmniej 7 godzin spania, w czasie których maska może efektywniej zaopatrzyć twoje pasma i cebulki w potrzebne składniki, oznacza, że substancje mają większe szanse, by przeniknąć do struktury włosa. Mają także czas na to, by domknąć otwarte łuski, dzięki czemu zostaną wewnątrz na dłużej, a kosmyki zyskają na gładkości.

Tego typu produkty polecane są osobom, które zmagają się z problemem pasm niezdyscyplinowanych, suchych, nieprzyjemnych w dotyku i trudnych w rozczesywaniu. Maska do włosów na noc najlepiej sprawdza się w przypadku ogromnej potrzeby regeneracji i odżywienia.

Stosowanie maski do włosów na noc

Maski do włosów na noc najlepsze rezultaty przynoszą, jeśli stosujesz je 4-6 razy w miesiącu. Tego rodzaju kosmetyki nie są przeznaczone do stosowania codziennie, są do tego zbyt skoncentrowane. Warto przestrzegać zaleceń podanych przez producentów na opakowaniach, w przeciwnym razie możesz przeciążyć włosy.

Maska do włosów na noc powinna zostać nałożona na suchą głowę. Możesz rozprowadzić ją po całej długości pasm włącznie z nasadą i skórą głowy albo skoncentrować się na przykład tylko na najbardziej wymagających końcówkach. Poduszkę zabezpiecz ręcznikiem. Niektóre maski nie wymagają spłukiwania, inne trzeba rano zmyć. Zastosowanie ich przed myciem to także świetny sposób na to, by zabezpieczyć kosmyki przed wysuszającym działaniem szamponu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ