Zamykanie naczynek

0
1330

Pajączki naczyniowe to bardzo częsty problem natury zarówno zdrowotnej jak i kosmetycznej. Szacuje się, że problem ten dotyczy nawet połowy populacji, zarówno mężczyzn jak i kobiet, którzy przekroczyli już 50 lat.

Metody zamykania naczynek

Laserowa terapia pajączków naczyniowych nóg to najbardziej skuteczna, znana już od kilkudziesięciu lat metoda zamykania naczynek. Skuteczność jej działania polega na termicznym uszkodzeniu struktury pajączka naczyniowego za pomocą lasera. Usuwane pajączki zmieniają się w bliznę, a po pewnym czasie następuje samoistne zamykanie naczynek. Dzięki coraz większemu rozwojowi technologii laserowa metoda zamykania naczynek uznawana jest za niezwykle skuteczną i obarczoną minimalnym ryzykiem wystąpienia niepożądanych konsekwencji. Zawsze lekarz specjalista (najczęściej jest to chirurg naczyniowy lub angiolog) ocenia stopień zaawansowania pękniętych naczynek klasyfikując tym samym lub nie pacjenta do przeprowadzenia laserowego zabiegu usuwania pajączków. Jeśli z różnych przyczyn terapia laserowa nie jest możliwa lekarz poszukuje alternatywnego rozwiązania, równie skutecznego, ale przede wszystkim bezpiecznego dla pacjenta. Przy użycia lasera korygowane są przede wszystkim zmiany skórne zlokalizowane stosunkowo płytko (do 3 mm) pod powierzchnią skóry.

Jakie mogą być powikłania po laserowym zabiegu usuwania pajączków

W dzisiejszych czasach laseroterapia dzięki dostępnym rozwiązaniem jest zabiegiem niemal w pełni bezpiecznym. Nie oznacza to jednak, że w wyjątkowych sytuacjach przeprowadzenie zabiegu może wiązać się z wystąpieniem pewnego rodzaju powikłań. Dlatego też niezwykle ważna jest prawidłowa klasyfikacja pacjentów do zabiegu przeprowadzona przez doświadczonego lekarza specjalistę. Do niepożądanych skutków laseroterapii można przede wszystkim zaliczyć:
– pojawiające się zmiany chorobowe w obrębie żył,
– uszkodzenia nerwów, które można rozpoznać po nawracających problemach z czuciem skórnym,
– zakrzepicę żylną,
– trwałe przebarwienia skóry poddanej działaniu wiązki laserowej,
– lekkie zaczerwienienia i skórne obrzęki,
– powstawanie miejscowych oparzeń średniego stopnia.

Zalety laseroterapii

W porównaniu z innymi metodami, laseroterapia to jedna z najbezpieczniejszych metod, przy pomocy której możliwe jest trwałe i skuteczne zamykanie naczynek. Jest niezbyt inwazyjna, a przy tym bardzo skuteczna, nie powodująca u pacjenta silnego uczucia dyskomfortu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ