4 najlepsze prezenty dla każdego zapalonego cyklisty

0
1260
4 najlepsze prezenty dla każdego zapalonego cyklisty

Coraz więcej osób jeździ na rowerze, rośnie i liczba osób, które możemy określić mianem zapalonych cyklistów. Zatem, gdy znamy taką osobę i zbliżają się jej urodziny, to warto podarować jej prezent, który będzie związany z hobby. Oczywiście nawet bez okazji warto obdarowywać bliskich, wszak dawanie powinno być przyjemniejsze od brania. Zatem dzisiaj przedstawimy wam naszym zdanie 4 najlepsze prezenty dla każdej osoby, która kocha jazdę na rowerze. Nasze zestawienie rozpoczniemy od czegoś fajnego i niepozornego, czyli dzwonka rowerowego.

Propozycja numer 1: zawsze i wszędzie dzwonek rowerowy przydatny będzie

Naszym zdaniem dobrym pomysłem na prezent będzie zakupienie dzwonka rowerowego. Ten, choć niepozorny, w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo, o którym nawet zapalenie cykliści czasami zapominają. Dzwonek rowerowy jest tym ciekawszy, że nie tylko pełni rolę informacyjną i ostrzegawczą, ale również jest po prostu fajnym gadżetem i może stanowić ozdobę roweru. Tym bardziej, że jest naprawdę sporo modeli, które pasują zarówno do rowerów miejskich w stylu retro, jak i mocnych górali. Dzięki nim rower stanie się jeszcze bardziej stylowy i unikalny. Można zdecydować się nawet na dzwonki rowerowe w kształcie mini piłki, czy kubka kawy. Brzmi zachęcająco? To co powiecie na to, że można znaleźć jeszcze modele wyposażone w kompas?

Propozycja numer 2: ochraniacze dla bezpiecznej jazdy

Jeżeli osoba, którą chcesz obdarować nie posiada jeszcze ochraniaczy to mogą one być naprawdę świetnym pomysłem. Ochrona kolan, czy łokci niewątpliwie jest bardzo ważna. Oczywiście warto wybrać takie, które są odpowiednio wyprofilowane, dzięki temu nie przeszkadzają podczas jazdy. Dla miłośników jazdy po górach, czy w bardziej trudnym terenie, zdecydowanie należy zakupić jeszcze mocniejsze ochraniacze. Można wybrać nawet bluzki, które posiadają wszyte ochraniacze. Nie należy też zapomnieć o rękawiczkach. Nie tylko chronią one przed skaleczeniami w razie upadku, ale jednocześnie sprawiają, że dłonie się mniej męczą, co znacząco poprawia także komfort jazdy.

Propozycja numer 3: bidon – bo trzeba go mieć!

Kolejnym dobrym pomysłem jest bidon na wodę, czy też napój izotoniczny. Niestety wiele osób zapomina jak duże znaczenie ma nawadnianie organizmu po wysiłku. Tutaj również modeli jest bardzo sporo. Można zdecydować się na taki z ulubioną drużyną sportową, czy też marką mody. Dobrym wyborem jest też bidon, który posiada specjalny filtr, dzięki temu można go napełnić nawet wodą z kranu bez obaw o jej jakość i swoje zdrowie. Bidon można zamontować na rowerze, wystarczy tutaj specjalny uchwyt. Można też zdecydować się na umieszczenie go w bagażniku.

Propozycja numer 4: licznik rowerowy – nie tylko dla odchudzających się

Ostatnia nasza propozycja to zakup licznika rowerowego. Tutaj możliwości jest również sporo. Podstawowe modele, które też są zwyczajnie najtańsze mierzą aktualną prędkość, a także dystans i czas wycieczki. Są także wyposażone w zegar, zatem smartphone nie będzie nam już potrzebny. Trochę droższe modele mierzą ponadto ilość okrążeń, a także średni czas ich przejazdu. Ponadto pokazują maksymalną prędkość. Do ich zależ można też zaliczyć podświetlany ekran i oczywiście wodoodporność, choć i te najtańsze powinny również być wodoodporne. Dostępne są jeszcze bardziej zaawansowane modele, które pełnią funkcję pulsomierza. Ponadto są kompatybilne z komputerem, czy telefonem. Jeżeli cyklista kocha długie wycieczki rowerowe to warto zakupić taki model licznika rowerowego, który wyposażony jest w GPS. Do wyboru mamy zarówno modele bezprzewodowe, jak i przewodowe. Oczywiście pierwsza opcja jest droższa, jednak pozwala na kodowaną transmisje danych, która nie jest zagrożona zakłóceniami. Jednak taki model kosztuje około 200 złotych.

Nasze propozycje na prezent obejmują zarówno tanie, choć bardzo przydatne gadżety, ale również droższe, choć również przydatne dodatki. Oczywiście to, co zakupisz zależy w dużej mierze od budżetu, który posiadasz. Jednak jedno czego możesz być pewien to fakt, że niezależnie, co kupisz osoba obdarowana na pewno się ucieszy, szczególnie gdy kocha jazdę na rowerze.

[Głosów:1    Średnia:1/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ