Deskorolka fiszka – co warto wiedzieć na jej temat?

0
3408
Deskorolka fiszka - co warto wiedzieć na jej temat?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że na rynku dostępne są różne rodzaje deskorolek. Większość osób uważa, że pomiędzy poszczególnymi z nich nie ma żadnych większych różnić. Jednak to nieprawda! Rodzajów deskorolek jest kilka, a na niektórych z nich bez problemu można jeździć po mieście. Właśnie taka jest fiszka, która świetnie sprawdzi się na co dzień. Dlatego coraz więcej osób się na nie kusi, a co warto wiedzieć na ich temat?

Czy właściwie są fiszki?

Deskorolki fiszki na pewno widział każdy, ale nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Jest to odmiana klasycznej deskorolki, która nazwę zawdzięcza kształtowi przypominającemu rybkę. Jej wygląd i sposób wykonania sprawia, że świetnie sprawdza się do codziennej jazdy po mieście. Natomiast nie nadaje się do wykonywania różnych sztuczek. Odpowiednia wyprofilowana, krótka deska i miękkie tracki sprawiają, że świetnie nadają się do jazdy po chodnikach, skwerach, placach i ulicach miejskich. Ich niewielki rozmiar sprawia, że osiąga zawrotne prędkości i doskonale radzi sobie z różnymi wybojami. W dodatku bez problemu zmieszczą się w plecaku, więc deskorolka fiszka może stać się świetnym środkiem codziennego transportu.

Jakie są zalety deskorolki fiszki?

Tego typu deskorolki mają wiele zalet, które sprawiają, że jazda na niej jest niezwykle komfortowa i przyjemna. Najważniejszą z nich jest oczywiście lekkość. Wszystko to dzięki niewielkiemu rozmiarowi oraz specjalnemu rodzajowi plastiku, który został wykorzystany do jej wykonania. Do tego wyważone, kauczukowe kółka sprawiają, że fiszka jest bardzo leciutka. Kolejnym atutem jest właśnie niewielki rozmiar, który w połączeniu ze wspomnianą niewielką wagą sprawia, że idealnie nadaje się do jazdy na co dzień i łatwo można ją przenosić w różne miejsca.

Do atutów deskorolek fiszek zalicza się udźwig. Mimo, że jest wykonana z plastiku, to mogą z niej korzystać nawet osoby ważące 100 kg. Kolejnym niewątpliwym atutem jest osiągana prędkość. Producenci zadbali o to, aby jazda na desce umożliwiła nam szybkie przemieszczanie się po mieście. W dodatku zapewnia bardzo duży stopień zwrotności – tak naprawdę wystarczy jedynie delikatnie przechylić deskę w jedną ze stron i nacisnąć stopą w konkretne miejsce. To sprawia, że na fiszce zdecydowanie łatwiej skręcać niż na tych klasycznych.

Jak wybrać fiszkę dla dorosłych?

Deskorolki fiszki najbardziej kojarzą się z dziećmi. Jednak dorośli również mogą na niej jeździć i świetnie się bawić. W dodatku to doskonały sposób na szybkie przemieszczanie się po mieście. Fiszka może być świetną alternatywą roweru czy hulajnogi, trzeba tylko ją odpowiednio dobrać. Warto więc pamiętać, że fiszki dla dorosłych są nieco szersze niż te dla dzieci. Warto też pamiętać, że przypadku większych stóp, szerokość też musi być większa. Jednak nie można przesadzać, ponieważ zmniejszy to zwrotność deski. Fiszka nie powinna być też dłuższa niż 28 cali, ponieważ wtedy straci wszystkie swoje zalety. Natomiast kółka powinny być kauczukowe albo poliuretanowe.

[Głosów:4    Średnia:2.5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ