Dlaczego warto pić soki tłoczone?

0
1048

To, co uważamy za bardziej naturalne, jest również i zdrowsze. Dlatego soki tłoczone to doskonałe napoje, pozwalające na zachowanie zdrowia. Dzieje się tak za sprawą naturalnie pozyskiwanych składników. Napoje nie posiadają bowiem w składzie cukru, konserwantów i wody, co pozwala na uzyskanie naturalnego soku o zdrowotnych właściwościach i doskonałym przyswajaniu. Większość z produktów dostępnych na rynku zawiera sztuczne składniki, które mają na celu konserwowanie napoju. Są one nie tylko szkodliwe dla naszego organizmu, ale również wpływają na obniżenie przyswajalności składników dostępnych w soku.

Czym są naturalne soki tłoczone?

Napoje tego rodzaju posiadają znakomite uzupełnienie każdej zdrowej diety. Odpowiednie metody tłoczenia umożliwiają produkowanie ich ze świeżych owoców, co przekłada się na pyszny smak i wyjątkowe właściwości. Wymaga to pasteryzacji w 80 stopnia Celsjusza, co dodatkowo pozwala na zachowanie wszystkich witamin i substancji odżywczych. Są one również właściwie przyswajalne, co wpływa na podniesienie jakości spożywania. Do produkcji soków tłoczonych wykorzystywane są jedynie dojrzałe owoce, dlatego napoje są bardzo smaczne. Odpowiednia selekcja odmian umożliwia również soku najwyższej jakości. Warto dodać, że produkcja soków odbywa się poprzez tłoczenie na zimno, dzięki czemu owoce nie tracą właściwości, a uzyskany sok ma naturalny kolor. Do ostatniego etapu produkcji należy nalewanie, podczas którego wykorzystuje się maszyny do przetwórstwa, które umożliwiają umieszczenie soku w elastycznym pojemniku w odpowiednim zaworem, a następnie w kartonie.

Zalety soków tłoczonych

Do głównych zalet napojów naturalnych należy zawartość witamin. Wypicie już jednej szklanki dziennie takiego płynu potrafi dostarczyć nam składników potrzebnych do codziennego funkcjonowania oraz utrzymywania zdrowej kondycji naszego ciała. Soki tłoczone pozwalają na odpowiednie uzupełnienie braków witamin i minerałów, regulację pracę jelit, a także wspieranie działania poszczególnych organów wewnętrznych, takich jak serce czy nerki. Dodatkowo soki naturalne odżywiają skórę i nadają jej zdrowego wyglądu. Napoje tłoczone pozwalają również na ochronę przed licznymi nowotworami, a także utrzymanie zbilansowanej diety.

Soki tłoczone to naturalne bogactwo witamin i antyoksydantów, które zapewniają dłuższe życie i wyeliminowanie wielu cywilizacyjnych chorób. Mogą być z powodzeniem spożywane przez każdego niezależnie od wieku. Napoje są odpowiednie dla maluszków, ze względu na brak dodatkowych substancji chemicznych, a także cukru i wody. Dla starszych osób soki tłoczone pozwalają na utrzymanie odpowiedniego stanu zdrowia.

[Głosów:1    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ