Jak schudnąć na urlopie?

0
2512
Jak schudnąć na urlopie?

Lato i wakacje w pełni, sezon urlopowy rozpoczął się na dobre. Wiele z nas obiecuje sobie, że podczas urlopu zadba o swoją sylwetkę, zrzuci dodatkowe kilogramy. Choć lato i wakacje to okazja, by więcej się ruszać, spożywać więcej warzyw i owoców, to jednak na wakacyjnych wyjazdach czyhają na nas pułapki.

Uważajmy na pułapki

Posiłki w restauracjach zazwyczaj są wysokokaloryczne, kuszą nas frytki, pizza, fast foody, kiełbaski z grilla, lody. Wygrzewając się na plaży umilamy sobie czas przekąskami, słodyczami.

Czasami przebywając na urlopie nasz grafik jest tak napięty, że ciężko wygospodarować czas na regularne posiłki, po całym dniu zjadamy ze smakiem obfitą obiadokolację i z pełnym żołądkiem kładziemy się do łóżka. Pokarm zalega w żołądku przez wiele godzin, powoduje uczucie pełności i ciężkości w brzuchu. Nie ma się co dziwić, że po dwóch tygodniach takiego odżywiania wrócimy z wakacji z dodatkowymi kilogramami.

Odpowiednie odżywianie

By miło spędzić urlop, nie martwić się o dietę, wrócić z wakacji nieco szczuplejszym, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim należy jeść mniej i częściej. Spożywając pięć mniejszych posiłków w ciągu dnia regularnie dostarczamy naszemu organizmowi energii. Jeżeli co trzy – cztery godziny dostarczymy organizmowi kolejną porcję pożywienia, nie będzie on gromadził zapasów.  

Pamiętajmy też, by ostatni posiłek spożyć nie później niż dwie godziny przed snem. Powinien być to posiłek lekkostrawny. Organizm będzie miał czas zużyć dostarczoną mu energię, zanim położymy się do łóżka. Umożliwi nam, to spokojny sen.

Korzystajmy z dobrodziejstw natury. Spożywajmy sezonowe warzywa i owoce. Są one skarbnicą witamin i minerałów. Spożywajmy je oczywiście w odpowiednich ilościach. Pamiętajmy też, by pić dużo wody mineralnej. Wysoka temperatura, słońce, suche powietrze sprawia, że nasz organizm szybko się odwadnia. A zaburzona gospodarka wodna organizmu jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Spożywanie dużej ilości wody usprawnia przemianę materii, ułatwia trawienie, umożliwia pozbycie się toksyn z organizmu.

Pamiętajmy o ruchu

Nie zapominajmy o ruchu. Nie wylegujmy się całymi dniami na plaży. Starajmy się dużo spacerować, pływajmy, wieczorami wybierzmy się na jogging. Możemy też gimnastykować się w pokoju hotelowym, warto też zabrać ze sobą na urlop jakiś niewielki sprzęt do ćwiczeń np. stepper. Można na nim ćwiczyć w dowolnej chwili, nawet podczas oglądania telewizji.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ