Jak ubrać się na bieganie w okresie zimowym?

0
1668
Jak ubrać się na bieganie w okresie zimowym?

Jest wiele osób, które trenują także w okresie zimowym. Dlaczego nie warto rezygnować z takiej aktywności? Co na ten temat mówią eksperci? W dzisiejszym artykule dowiecie się również, jakie elementy garderoby zakładać na treningi w takich okolicznościach przyrody. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego zimowe treningi są przydatne?

Fachowcy z tej branży podkreślają, że okres jesienny, a także zimowy to świetny czas, aby zbudować dobrą formę. Zawodowcy pod żadnym pozorem nie rezygnują zatem z treningu w tych porach roku kalendarzowego. Mają jednak o tyle łatwiej, że mogą wyjechać do ciepłych krajów. Amatorzy też jednak zazwyczaj nie odpuszczają w tym czasie. Takie treningi stwarzają bowiem możliwość, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do osiągnięcia konkretnego celu. Ludzie biegają, aby poprawić wytrzymałość i kondycję. Niektórzy chcą też zrzucić zbędne kilogramy. Niestety, odpuszczenie ćwiczeń na kilka miesięcy sprawia, że duża część wypracowanych efektów po prostu przepada… Warto zatem zastanowić się, czy jest to – kolokwialnie pisząc – gra warta świeczki.

Zapoznaj się z aktualną ofertą na legginsy Nessi.

Odzież termoaktywna – czy to dobre rozwiązanie?

Wiecie już, że generalnie nie powinno się rezygnować z treningu – nawet w okresie zimowym. Są osoby, które przerzucają się na siłownię. Mają tam bowiem dostęp do bieżni itp. Niektórzy nie wyobrażają sobie jednak pokonywania kolejnych kilometrów w takich warunkach. Po prostu uwielbiają treningi na świeżym powietrzu. Na pewno bardzo ważne jest zatem to, aby takie osoby zastosowały się do kilku wskazówek w aspekcie wyboru odpowiednich elementów garderoby. Między innymi trzeba właściwie określić temperaturę. Należy ubierać się tak, jakby na dworze było po prostu 10 stopni więcej – niż jest w rzeczywistości. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że po rozgrzewce czy w trakcie treningu odczuwamy zupełnie inną temperaturę w porównaniu do osób, które na przykład stoją praktycznie bez ruchu i czekają na pociąg, autobus, tramwaj, zamówioną taksówkę itp.

Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie odzieży technicznej lub termoaktywnej. Dzięki temu nie będzie Wam ani za ciepło, ani za zimno. Elementy tego typu szybko odprowadzają pot i parę wodną. Dzięki temu skóra jest sucha w czasie wykonywania zajęć. Poza tym taka odzież pozwala dłużej zachować ciepło osobie trenującej. Nie można nie wspomnieć, że dobrej jakości elementy garderoby z tej kategorii eliminują także brzydki zapach, którego źródłem są na przykład bakterie (pojawiające się na wydzielinach gruczołów skórnych).

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ