Karboksyterapia (tak jak zresztą wiele innych zabiegów) jest przedstawiana w mediach często jako kompletnie nieszkodliwa i cudowna metoda na praktycznie dowolny problem ze skórą. Karboksyterapia to rzeczywiście nieinwazyjny zabieg, który polega na wstrzyknięciu medycznej odmiany dwutlenku węgla miejscowo pod skórę. Dzięki takiej terapii w teorii poprawimy wygląd dowolnego miejsca na całym ciele. Ceny jednego zabiegu wahają się od stu do paruset złotych. Wszystko zależy od powierzchni, na której zabieg zostanie wykonany.
Karboksyterapia – przebieg zabiegu
W zabiegu medycyny estetycznej można śmiało wykonać taki zabieg. Odbywa się to dzięki użyciu specjalnej igły, która przystosowana jest do precyzyjnego wstrzykiwania medycznego dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla podskórnie działa na naczynia krwionośne, rozszerzając je. Dzięki temu przyśpieszony jest proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Co więcej, ten zabieg nie jest zupełnie bezbolesny. Przy każdej dawce wprowadzanej pod skóre pacjent odczuwa lekki ból i uczucie rozpychania pod skórą. Cały przebieg przyjmowania gazu pod skórę jest widoczny gołym okiem.
Kiedy stosować karboksyterapię?
Karboksyterapia jest stosowana jako pomocniczy zabieg po to, by pomóc w problemach zdrowotnych pacjenta (niewydolność żył, choroby krążenia, łuszczyca, skurcze kończyn, owrzodzenia żylakowe, trudno gojące się rany). Gaz pod skórą na tyle rozszerza naczynia krwionośne, że poprawia ukrwienie i odżywia skórę pacjenta. W efekcie otrzymujemy po prostu stymulację procesów regeneracyjnych, na których najbardziej nam zależy. Tego typu działania tak naprawdę powodują mkro-urazy. Dzięki powstawaniu tych mikro ran otrzymujemy większą produkcję kolagenu.
Przeciwwskazania i skutki uboczne karboksyterapii
Wiele osób decyduje się na karboksyterapię z uwagi na niskie ceny tych zabiegów (w porównaniu do innych terapii). Oczywiście nie każdy może stosować karboksyterapii. Oto przeciwwskazania:
-stałe przyjmowanie leków przeciwzapalnych
-infekcje bakteryjne i wirusowe
-przyjmowanie antybiotyków
-chemioterapia
-stany zapalne skóry
-grzybica
-opryszczka
-niewydolności narządów
-cukrzyca
-nadciśnienie
Popraw swój wygląd dzięki karboksyterapii
Karboksyterapia to królowa uniwersalności. Najczęściej wykonuje się ją, by pozbyć się problemu z rozstępami, cieniami pod oczami, cellulitem czy zmarszczkami. Oprócz tego można ją stosować w:
-usuwaniu nadmiaru tłuszczu
-usuwaniu zmarszczek
-korekty opadających powiek
-usuwaniu rozszerzonych naczynek
-usuwaniu blizn