Koktajle odchudzające hit czy kit?

0
992
koktajle odchudzające
fot. pexels.com

Istnieje wiele sposobów na to, by rozpocząć zdrowe odżywianie. Nie musisz jeść śniadania, jeśli go nie lubisz, możesz je zastąpić koktajlem odchudzającym! Sprawdź, co powinny zawierać takie koktajle i czy to hit czy jednak kit?

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/koktajle-odchudzajace-co-powinny-zawierac/

Moda na odchudzanie

Obecnie panuje moda na odchudzanie. Coraz to nowsze sposoby na dietę pojawiają się z każdej strony i już sami nie wiemy, w co mamy wierzyć, a w co nie. Jednym z takich trendów są koktajle odchudzające. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Koktajle odchudzające powinny składać się z odpowiednich składników odżywczych, które nas w pełni zaspokoją, a także spełnią nasze zapotrzebowanie na odpowiednie makroskładniki w diecie. W koktajlach odchudzających powinno się znaleźć zatem biało, tłuszcze oraz węglowodany. Doskonale sprawdzą się jako posiłek w ciągu dnia lub na jego rozpoczęcie.

W koktajlach odchudzających należy jednak pamiętać, aby jego składniki były z dobrych źródeł. Owoce i warzywa powinny być ze zrównoważonych upraw, a woda lub mleko również powinny być czyste i dobrego składu.

Jakie koktajle odchudzające możemy spożywać?

Koktajle odchudzające powinny składać się przede wszystkim z warzyw i owoców. Niektórzy dodają do nich również odżywki białkowe, aby miały więcej tego makroskładnika. Najważniejsze jest również zachowanie równowagi pomiędzy składnikami.

Możemy zatem utworzyć koktajle z ulubionych owoców, z dodatkiem wody lub mleka oraz warzyw. Doskonale komponuje się szpinak, banan oraz kiwi z wodą lub mlekiem. Innym rozwiązaniem jest np.: pomarańcza, banan, mięta.

Tak naprawdę można stosować wiele różnych kombinacji, aby całość była smaczna, pożywna i zdrowa. Pamiętajmy o tym, by nie przesadzić z owocami, gdyż to są węglowodany oraz fruktoza, czyli cukier. W odchudzających koktajlach przede wszystkim powinny znajdować się warzywa, które mają mnóstwo witamin oraz zdrowych mikroskładników. Do warzyw możemy dodawać również mleko roślinne oraz węglowodany złożone, takie jak np.: otręby czy płatki owsiane.

Przeczytaj też: http://www.oponiarnia.com.pl/sprzeglo-w-samochodzie-do-czego-sluzy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ