Lipotransfer – na czym polega ten zabieg i kiedy warto go przeprowadzić?

0
1519
Lipotransfer - na czym polega ten zabieg i kiedy warto go przeprowadzić?

Szczuplejsze biodra, brzuch i uda, a większe piersi i usta – to marzenie wielu kobiet na całym świecie. Jeszcze do niedawna było ono bardzo trudne do zrealizowania i wymagało podjęcia od pań różnorodnych działań (dieta, ćwiczenia, zabiegi kosmetyczne, operacje plastyczne), aby możliwe stało się osiągnięcie takich efektów. Dziś wszystkie te działania może zastąpić jedna metoda o nazwie lipotransfer. Wraz ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki podpowiadamy, na czym polega i kiedy warto przeprowadzić ten zabieg!

Lipotransfer, czyli odsysanie i przeszczep tkanki tłuszczowej

Lipotransfer, nazywany też lipofillingiem, to zabieg polegający na pobraniu tkanki tłuszczowej z obszarów, w których znajduje się jej nadmiar, a następnie wszczepieniu jej w te miejsca na ciele, które chcemy poddać korekcji, np. powiększenie biustu lub ust. Mówiąc prościej, lipotransfer to po prostu metoda przeszczepu tłuszczu, która pozwala na wyszczuplenie sylwetki i wymodelowanie twarzy, a przy tym rewitalizację i wyraźną poprawę wyglądu skóry.

Jakie zalety ma powiększanie biustu lub ust własnym tłuszczem?

Podstawową zaletą lipotransferu jest jego naturalność – zabieg odbywa się bez użycia implantów czy syntetycznych substancji, zaś wyłączenie z wykorzystaniem autologicznych komórek tłuszczowych. Dzięki temu możemy zdecydować się na powiększanie piersi, pośladków i ust, a także wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem w oparciu o naturalną i biozgodną z organizmem metodę. W odróżnieniu od chirurgicznych metod powiększania piersi, lipotransfer charakteryzuje znacznie mniejsza inwazyjność i brak konieczności poddawania się długiej rekonwalescencji. Pacjenci Kliniki Miracki w Warszawie, którzy poddali się lipotransferowi, doceniają przede wszystkim szybkość, skuteczność i bezpieczeństwo działania tej metody.

Lipofilling twarzy – wypełnianie zmarszczek i ujędrnianie

Obok możliwości perfekcyjnego wymodelowania sylwetki, ogromną zaletą lipotransferu jest również widoczny efekt rewitalizujący i odmładzający skórę. Odpowiednio przygotowany i odseparowany tłuszcz zachowuje wszystkie swoje cenne właściwości i stanowi bogate źródło komórek macierzystych, to znaczy struktur posiadających zdolność do nieograniczonych podziałów i różnicowania się w wyspecjalizowane komórki. Komórki macierzyste skutecznie pobudzają procesy regeneracyjne i naprawcze tkanek, zapewniając ich naturalne odmłodzenie.

Dla kogo zabieg lipotransferu?

Lipotransfer to przede wszystkim idealny zabieg dla osób, które marzą o błyskawicznym i mało inwazyjnym wymodelowaniu swojej sylwetki – pierwsze efekty będą widoczne bezpośrednio po zakończeniu procedury zabiegowej, a z czasem będą się pogłębiać i umacniać. Przy pomocy tej metody możemy pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej na brzuchu, ramionach, udach, biodrach czy nawet w okolicach podwójnego podbródka, a jednocześnie powiększyć małe piersi lub pośladki naturalną substancją. Lipofilling to też doskonała alternatywa dla powiększania ust czy odmładzania twarzy kwasem hialuronowym, który nie w każdym przypadku jest dobrze tolerowany przez organizm. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej pozwala także na wykonanie mało inwazyjnego liftingu twarzy, poprawę owalu twarzy i bezpieczne odmłodzenie nawet tak delikatnych obszarów twarzy, jak okolice oczu. Lipotransfer może także okazać się bardzo pomocny przy redukcji blizn pourazowych, pooperacyjnych czy po leczeniu onkologicznym.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu lipotransferu? Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/lipotransfer/

[Głosów:1    Średnia:1/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ