Na jakie cechy pędzla do makijażu zwrócić uwagę, by wybrać najlepszy?

0
690
Na jakie cechy pędzla do makijażu zwrócić uwagę, by wybrać najlepszy

Pędzle do makijażu są jednymi z niezbędnych akcesoriów, które służą do nakładania kolorowych kosmetyków. Pomagają w codziennej pielęgnacji i sprawiają, że kosmetyki prezentują się na twarzy naturalnie i idealnie gładko. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiednich pędzli oraz dopasowanie ich do konkretnych rodzajów kosmetyków, do których są dedykowane.

Wysoka jakość pędzla to podstawa

Pierwsza i najważniejsza cecha dobrego pędzla do makijażu to jego budowa. Powinien posiadać mocną skuwkę, która przytrzymuje włosie. Nie może się poruszać ani przesuwać. Jej zadaniem jest mocne przytrzymanie włosia na miejscu, ponieważ nie może ono wypadać z pędzelka. Jeśli sytuacja taka miałaby miejsce, oznaczałoby to, że pędzel jest niskiej jakości. Jednocześnie byłby trudny w użytkowaniu i z pewnością nie posłużyłby długo.

Wysoka jakość wykonania pędzla do makijażu to gwarancja, że posłuży przez długi czas i zawsze będzie wykonywał perfekcyjny makijaż. Co więcej, ułatwi to jego oczyszczanie, ponieważ dobrze wykonany będzie odporny nawet na bardziej intensywne mycie i regularne wysychanie.

Długość uchwytu

Kolejna ważna cecha pędzla do makijażu to jego wielkość. Uchwyt powinien być na tyle długi, by wygodnie leżał w ręce i pozwalał na wykonywanie nawet precyzyjnych ruchów. Co równie ważne, musi być stabilnie osadzony, co tym bardziej ułatwi manewrowanie.

Włosie naturalne

Pędzle do makijażu możemy podzielić ze względu na rodzaj włosia, jakie się w nich znajduje. Pierwszy typ to pędzle z włosiem naturalnym, wykonanym na przykład z sierści borsuka, kozy, konia czy innych zwierząt. Ze względu na naturalne pochodzenie włosie to może niestety podrażniać osoby, które mają uczulenie na sierść zwierząt, dlatego pędzle tego typu nie są polecane alergikom.

Naturalne włosie charakteryzuje się dużą porowatością, która sprawia, że kosmetyki głęboko wnikają w każdy włos. W efekcie kosmetyki mokre mogą więc zużywać się szybciej niż w przypadku nakładania ich innymi akcesoriami. Warto także pamiętać, że w tym przypadku trudniej będzie oczyścić włosie pędzla z pozostałości kosmetyków. Dlatego doskonałym pomysłem jest używanie ich przede wszystkim do kosmetyków suchych, z których będzie łatwiej je oczyścić.

Decydując się na pędzle z włosia naturalnego, należy także zwrócić uwagę na to, że są bardzo delikatne i miękkie. To korzystne dla osób z wrażliwą, skłonną do podrażnień skórą. Jednocześnie jednak wymaga ono dobrej pielęgnacji, aby nie połamało się i nie zniszczyło.

Włosie sztuczne

Drugim typem pędzli są te, które posiadają sztuczne włosie. Są to pędzle zazwyczaj z nylonu lub poliestrowe, które idealnie sprawdzają się w przypadku alergików, nie mogących używać włosia naturalnego. Doceniają je także weganie.

Sztuczne włosie jest mniej porowate niż naturalne, dlatego słabiej wchłania kosmetyki i dobrze sprawdza się nawet w przypadku mokrych. Jest też sztywniejsze, dzięki czemu dbałość o jego dobry stan jest łatwiejsza i nie powoduje szybkiego niszczenia akcesorium. Niestety z tego względu pędzle te mogą być drażniące dla skóry bardzo wrażliwej.

Jak widać, odpowiedni dobór rodzaju włosia do kosmetyku i cery sprawia, że wykonywanie codziennego makijażu jest szybkie i daje efektowne rezultaty. Dlatego warto dobrze przyjrzeć się poszczególnym pędzlom i sięgnąć dokładnie po te, które są najbardziej potrzebne w danym momencie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ