Nasiona Silver Haze – dla fanów kultowej odmiany konopi

0
728
Silver Haze

Silver Haze jest od kilku lat niezwykle popularną odmianą. Została wytworzona przez Sensi Seeds, holenderski kultowy seedbank, działający w Amsterdamie od lat osiemdziesiątych. Silver Haze powstała z połączenia materiału genetycznego odmiany Skunk, Northern Lights oraz Haze. Łączy w sobie ich siły, będąc jedną z najsilniejszych odmian o najwyższym poziomie stężenia THC. Silver Haze jest także chętnie wybierana przez osoby pragnące stworzyć unikatową i wyjątkową kolekcję nasion. Poniżej przybliżamy temat tej odmiany – podpowiadamy gdzie i jak warto kupować nasiona Silver Haze oraz jaką wartość mogą one wnieść do Twojej kolekcji. 

Silver Haze – wyjątkowa sativa w Twojej kolekcji 

Odmiana Silver Haze należy do grupy wyjątkowo silnych sativ. Jak wiadomo, odmiany sativa cieszą się większą popularnością niż indica, głównie z powodu ich energetycznego oddziaływania. W przeciwieństwie do nich sativa nie wywołuje uczucia ospałości i ociężałości, lecz wprowadza w dobry nastrój i zwiększa stany euforyczne. Pod tym względem, Silver Haze jest niezastąpiony oraz zyskał sobie opinię kultowego wśród wielu odbiorców. 

Silver Haze występuje także w wersji CBD, która znalazła wiele zastosowań terapeutycznych. W porównaniu do innych odmian CBD Silver Haze jest idealnym rozwiązaniem w leczeniu bólu, stanów depresyjnych oraz utrzymującego się przez długi czas stresu.

Jak wybierać nasiona do swojej kolekcji? 

Silver Haze występuje w wielu odmianach: z oryginalnym genotypem oraz w wersjach poddanych specjalistycznej selekcji oraz treningowi genetycznemu. Znajdziesz między innymi Silver Haze w wersji feminizowanej, idealny dla odbiorców nastawionych na nasiona o żeńskim genotypie. Kolejnym popularnym jest Silver Haze autoflowering, który może urozmaicić kolekcję tak zwanych nasion automatycznych. 

Ponadto Silver Haze został wykorzystany do tworzenia licznych krzyżówek i pomysłowych połączeń genetycznych, wytwarzając nowe, odmienne od wyjściowej wersje. Geny Silver Haze połączono między innymi z odmianami indica, doprowadzając do wykształcenia hybryd o niespotykanych do tej pory właściwościach oraz materiale genetycznym. Hybrydowe odmiany są szczególnie chętnie wybierane przez kolekcjonerów posiadających nasionka odmian podstawowych, którzy pragną rozbudować swoje kolekcje o nowe i eksperymentalne eksponaty. 

Nasionko dobrej jakości – jak je rozpoznać? 

Nasiona kolekcjonerskie to produkty wymagające, których wyjściowy stan można zachować przez długi okres. Wystarczy tylko odpowiednio dbać o nasionko, a szczególnie – przeciwdziałać jego powoli postępującej degradacji. Ziarenko jest otoczone twardą łupiną, która stanowi zabezpieczenie dla znajdującego się we wnętrzu materiału genetycznego. Mimo to jest ono narażone na różne szkodliwe oddziaływania. 

Najbardziej niepożądanym jest wilgoć, która przedostając się przez powłokę łupiny, doprowadza do zakiełkowania nasiona. Równie szkodliwy wpływ będą miały wysokie temperatury, które mogą wyzwolić pęd nasiona do przeistoczenia się w roślinę. By uniknąć takiej sytuacji, należy przechowywać nasiona w hermetycznie zamykanych pojemnikach, w których będą odgrodzone od czynników zewnętrznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ