Odchudzanie po 60-tce

0
3355

Z roku na rok nasz metabolizm zwalnia, a co za tym nasz organizm zaczyna magazynować tkankę tłuszczową. Niestety ale z roku na rok powinniśmy stopniowo zmniejszać ilość pokarmu albo zwiększać swoją aktywność fizyczną tak by nie gromadzić kolejnych nadprogramowych kilogramów. Dodatkowo z wiekiem nadwaga niesie za sobą ryzyko wielu chorób serca i nie tylko. Jak odchudzić seniora? czy też osobę w starszym wieku powyżej pięćdziesięciu czy sześćdziesięciu lat.

Zasady są z założenia podobne do odchudzania ludzi młodych jednak z pewnymi wyjątkami. O ile w przypadku młodych ludzi aktywność może być praktycznie, każda to tutaj już powinniśmy zwracać uwagę na jej intensywność. Senior z nadwagą znacznie lepiej będzie spacerował bądź spacerował z kijkami nordic walking niż na przykład biegał. Zamiast intensywnych wysiłków warto postawić na dłuższe aktywności ale z mniejszą intensywnością jak na przykład basen. Dobrym rozwiązaniem będą też zajęcia grupowe takie jak fitness czy zajęcia na siłowni specjalnie dla osób starszych. W takim przypadku osoby te są pod opieką trenera więc możemy mieć pewność, że wysiłek będzie dostosowany do ich poziomu wytrenowania i wieku. Odchudzanie to również albo i przede wszystkim dieta, która powinna stanowić podstawy naszego odchudzania.

Dieta to większa część sukcesu i powinna być przestrzegana codziennie. Jeśli osoba starsza ma dużą nadwagę to w pierwszej kolejności rezygnujemy albo mocno ograniczamy cukier, słodycze, napoje słodzone, ciasta i słodkie przekąski takie jak lody, w drugiej kolejności ograniczamy słone przekąski i sól oraz potrawy smażone w głębokim tłuszczu. Warto również zwrócić uwagę na sposób przygotowywania posiłków. Smażenie na patelni z tłuszczem zamieniamy na smażenie na patelni grillowej bez użycia tłuszczu. Dodajemy warzywa do każdego posiłku, najlepiej gotowane oraz pamiętamy o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Przynajmniej dwa litry wody dziennie. W przypadku seniora dieta i ograniczenia powinna być wprowadzana stopniowo. Warto przed dietą zrobić badania i odwiedzić lekarza.

Więcej o odchudzaniu i tematach urodowych poczytasz na https://www.uroda.info.pl/

[Głosów:4    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ