Sakwy rowerowe

0
735

Z pewnością niektóre osoby, lubiące jeździć rowerem w długie podróże zastanawia się jakie sakwy rowerowe kupić. Z pozoru mogłoby się wydawać, iż jest to pytanie proste i niewymagające dłuższej chwili zastanowienia. Jednakże pozory mylą. W przypadku, gdy chcemy dokonać odpowiedniego wyboru warto poświęcić chwilę, aby dokładnie zapoznać się z tematem. Na samym początku ważne jest, aby dopasować sakwy do swoich potrzeb.

W przypadku krótkich wyjazdów doskonale sprawdzą się małe sakwy, które montuje się na tylnym bagażniku. Takie rozwiązanie pozwoli nam na przewóz niektórych ubrań oraz jedzenia. Pojemność w takiej sytuacji wynosi zazwyczaj około 35 litrów, co z dużą dozą prawdopodobieństwa spodoba się wielu osobom. Natomiast, gdy uwielbiamy dłuższe wycieczki ważne, aby w takim przypadku sakwa rowerowa była większa. Wiele sakw zawiera system zamykania, dzięki czemu możemy dostosować pojemność do naszych indywidualnych preferencji i zapotrzebowań, co jest naprawdę ogromną zaletą. Wybierając się na dłuższe wycieczki powinniśmy zaopatrzyć się w sakwę, która ma około 50 litrów.

Zabierając ze sobą śpiwór, namiot, naczynia oraz o wiele więcej rzeczy warto pomyśleć nad innym rozwiązaniem, a mianowicie warto wziąć pod uwagę dwie sakwy przednie, co pozwoli nam uniknąć przeciążenia tylnego koła oraz zapobiegnie innym problemom. Używanie przednich sakw daje nam naprawdę duże możliwości, ponieważ zyskujemy dodatkowe 30 litrów pojemności, a także rower jest o wiele lepiej wyważony, gdyż ciężar całego naszego ładunku jest rozłożony między dwa koła, a nie tylko jedno.

Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie i komforcie jazdy warto wybrać wyżej wspomniane rozwiązanie. W tym momencie z pewnością nasuwa się pytanie, a mianowicie czy sakwy muszą być wykonane z dobrej jakości tkaniny. Otóż jakość ma ogromny wpływ na żywotność danej sakwy. Bez żadnych wątpliwości najlepszym materiałem jest Cordura. Materiał taki jest przede wszystkim odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz stosuje go naprawdę wielu popularnych i znanych producentów.

Wiele osób zapomina, że sakwa powinna być wodoodporna. To cecha świetnych toreb rowerowych. Chyba nikt nie chce, aby w czasie podróży przemókł nam bagaż. Przy małych opadach zwykłe sakwy raczej się sprawdzą, ale w przypadku dużego deszczu sakwy wodoodporne będą na wagę złota, o czym nie możemy zapomnieć wybierając się w dłuższą podróż. Na rynku możemy również spotkać sakwy z pokrowcem przeciwdeszczowym. Takie rozwiązanie to alternatywa dla sakw wodoszczelnych. Możemy wyróżnić trzy znane nam systemy mocowania, a mianowicie paski z rzepami, system haków oraz szybki montaż.

Pierwsze rozwiązanie jest proste i łatwe w naprawie. Jednakże potrzeba nam kilka takich pasków, co wpływa na dłuższy montaż i demontaż. System haków to klasyczna metoda. Ten sposób opiera się na metalowych górnych hakach, ale również dolnym zaczepie. Haki są zdecydowanie wytrzymalsze niż zwykłe plastikowe zaczepy. Podsumowując, jeśli zdecydujemy się na zakup sakwy rowerowej warto wziąć pod uwagę kilka kwestii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ