Suplmenty i odżywki dla sportowców, które możesz znaleźć w aptece

0
1094
Suplmenty i odżywki dla sportowców, które możesz znaleźć w aptece

Aktywność fizyczna bez wątpienia stała się w ostatnim czasie wysoce popularna. W zależności od ilości dostępnego czasu Polacy tłumnie uprawiają różnego rodzaju sporty. Nie ma jednak w tym nic dziwnego. Nie od dziś wiadomo, że regularne uprawianie sportu to nie tylko klucz do dobrego zdrowia, ale również metoda na atrakcyjny wygląd. Jeżeli więc jesteśmy zdyscyplinowani i wytrwali, to efekty mogą być naprawdę zaskakujące. Aby jednak wspomóc osiąganie tych ostatnich, warto zwrócić uwagę na oferty apteczne kierowane do osób uprawiających sport. Odnajdziemy w nich niejednokrotnie szeroką gamę różnego rodzaju suplementów i odżywek. Większość z nich naprawdę godna jest zauważenia. W zależności od tego, jaki cel obierzemy, możemy zaopatrzyć się w odżywki wysokobiałkowe, wyposażone w aminokwasy, bądź odżywki węglowodanowe. Do wyboru, do koloru! Zaletą ich przyjmowania jest fakt, że osiągnięcie optymalnej formy staje się dzięki nim dużo łatwiejsze, a rozbudowa tkanki mięśniowej przyspiesza. Producenci wspomnianych preparatów prześcigają się w coraz to nowych rozwiązaniach, zapewniając przy tym, że owe środki nie naruszają gospodarki hormonalnej organizmu i nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Zatem dowiedzmy się o odżywkach i suplementach czegoś więcej.

Odżywki i suplementy dla sportowców – czyli właściwie dla kogo?

Większość odżywek i suplementów, jakie możemy bez recepty nabyć w aptekach, kierowana jest do osób uprawiających sporty. Jednak, aby je przyjmować, nie musisz być osobą trenującą zawodowo. Mogą z nich korzystać właściwie wszyscy Ci, którzy ćwiczą systematycznie, a ich treningi są wymagające. Ważne tylko, aby dobrać je odpowiednio do naszych potrzeb.

Jakie efekty daje przyjmowane suplementów i odżywek?

Wśród wymienionych środków wyróżnić należy te, które ukierunkowane są na tak zwane spalanie tłuszczu oraz te, za sprawą których tkanka mięśniowa szybciej się rozbudowuje. „Spalacze tłuszczu” polecane są więc wszystkim tym, którzy pragną zrzucić zbędne kilogramy i wysmuklić sylwetkę. Z kolei odżywki na masę pomagają organizmowi zmobilizować się do rozbudowy mięśni. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że wspomniane specyfiki mogą stanowić jedynie uzupełnienie dla odpowiedniej diety i treningów. Bez nich osiągnięcie wymienionych wyżej efektów nie jest możliwe. Jeżeli więc ktoś z Twojego toczenia pragnie schudnąć bądź wyrzeźbić swoje ciało tylko przy pomocy tabletek, nie modyfikując swojego sposobu odżywiania, a do tego nie ruszając się z kanapy, to koniecznie mu to odradź. Taka osoba nie osiągnie żadnych pozytywnych rezultatów. Tylko intensywny trening, niskotłuszczowa dieta i garść samodyscypliny mogą zdziałać cuda!

Dlaczego suplementy i odżywki lepiej kupować w aptece?

Oczywiście nie tylko apteki posiadają w swojej ofercie szeroką gamę suplementów i odżywek dedykowanych osobom czynnie uprawiającym sport. Takie preparaty można również znaleźć w sieci internetowej. Jednak nie wszystkim sprzedawcom, którzy się tam ogłaszają, zależy na dobru klienta. Bo choć ceny ich produktów niejednokrotnie są znacznie niższe aniżeli tych, jakie można kupić w aptece, to jednak często może okazać się, że zakup nie był tak udany, jakbyśmy tego chcieli. I nie chodzi tu tylko o to, że środek, na który wydaliśmy pieniądze, nie działa. Może zdarzyć się również, że nabyliśmy suplementy, które w Polsce uznawane są za nielegalne, bądź odżywki, które do tej pory nie zostały przetestowane. Nie trzeba chyba wspominać, że jest to wysoce niebezpieczne dla naszego zdrowia i nie warte żadnych pieniędzy. Jeżeli więc pragniemy otrzymać pewny i sprawdzony produkt, który nie wywoła skutków ubocznych, zajrzyjmy do apteki. Farmaceuta nie tylko odpowie na nurtujące nas pytania, ale również pomoże dobrać odpowiednie dla nas środki, które dopasuje do potrzeb organizmu i naszych oczekiwań.

Czy odżywki dla sportowców mogą źle wpływać na serce?

Jak już zostało wspomniane, odżywki i suplementy dostępne w aptekach są dla naszego organizmu bezpieczne i nie dają skutków ubocznych. Ważne jednak, aby stosować je z umiarem i w ilościach zalecanych przez producenta bądź lekarza. Bo jak wiadomo, co za dużo to niezdrowo! Dlaczego o tym mowa? Ponieważ wiele odżywek posiada w swym składzie synefrynę, która dostarczana do organizmu w znacznych ilościach może niekorzystnie wpłynąć na układ sercowo-naczyniowy i wywołać nieprzyjemne dolegliwości z jego strony. Działanie synefryny bliskie jest znanej nam kofeinie, występującej między innymi w kawie. Przedawkowanie synefryny powodować może drżenie rąk i palpitacje serca. Przyczynia się również do znacznych skoków ciśnienia. Warto zaznaczyć, że organizm dorosłego człowieka wykazuje większą odporność na jej działanie aniżeli organizm dziecka czy nastolatka. Dlatego też nie należy podawać odżywek z tym składnikiem osobom, które nie ukończyły jeszcze osiemnastego roku życia.

Odżywki i suplementy – czy warto?

Aby osiągnąć efekt zgrabnego i wysportowanego ciała należy dobrze się odżywiać i regularnie trenować. I to oczywiście powinno wystarczyć. Zdarza się jednak, że pomimo wielu wyrzeczeń na upragnione efekty musimy czekać dłużej niż się spodziewaliśmy. Ten czas mogą skrócić właśnie suplementy i odżywki. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że za ich sprawą nie osiągniemy cudów, a ich przyjmowanie nie oznacza, że ćwiczenia i dieta mogą odejść do lamusa. Niemniej jednak wymagające treningi i zmiana sposobu odżywiania mogą obciążać organizm, na co odpowiedzią są właśnie omawiane specyfiki. Dlatego z całą pewnością warto zwrócić na nie uwagę. Ważne, aby wybrać takie, które będą dostosowane do naszych potrzeb i spożywać je w odpowiednich ilościach. Dlatego tak istotne jest poprzedzenie ich zakupu konsultacją lekarską bądź farmaceutyczną, a także zapoznanie się z zaleceniami producenta. Pamiętaj! Odżywki i suplementy kupuj tylko u sprawdzonych sprzedawców, a najlepiej, aby była to apteka, w której znajdziesz tylko legalne i sprawdzone środki. Tam dowiesz się wszystkiego, czego Ci potrzeba, aby z dobrodziejstwa suplementów i odżywek dla sportowców korzystać prawidłowo i aby dawały one efekty, jakich oczekujesz.

Więcej dowiesz się tutaj: https://medikapoland.pl/

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ