Zasady modowe, które powinna znać każda kobieta!

0
1007
zasady modowe
fot. pexels.com

Nie trzeba uwielbiać mody i znać się na niej, aby być świadomą kilku totalnie podstawowych zasad związanych z modą. Ciekawe czy wiesz o jakie zasady może chodzić. Sprawdź i przekonaj się, a potem zacznij wdrażać je w swoje modowe życie!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/dylematy-zakupowe-w-czasie-epidemii-koronawirusa/ 

Odsłanianie ciała

Ubrania mogą pokazywać ciało i je odsłaniać. Jest z tym związana jedna bardzo ważna zasada. Pokazując nogi, warto zakryć ramiona i dekolt. Z kolei, gdy chcesz odsłonić biust i ręce, wtedy wybierz stylizację, które zakryje nogi. Ta zasada funkcjonuje również w świecie makijażu i być może ją znasz. Mówi, że jeśli malujesz mocno oczy, to usta powinny być neutralne. Z kolei przy mocnych ustach warto oczy pomalować subtelnie. Dzięki takim proporcjom nie ma przesytu i nie prezentujemy swoją osobą czegoś wyzywającego, dwuznacznego. Wiele kobiet, które być może nie zakłada bardzo wyzywających ubrań, nie zdaje sobie sprawy, że o wyzywającym charakterze świadczy nie tyle typ ubrania, ale też ilość odsłoniętego ciała. Zakładając ,,babciny sweter’’ pokazujący nogi, dekolt i ramiona – możesz prezentować się wyzywająco. Dlatego warto zachować umiar, czyli jeśli odsłaniasz górę, zakryj dół.

Buty nie muszą być w kolorze torebki

Wśród wielu osób panuje przekonanie, że modne jest zakładanie butów w takim samym kolorze, co torebka lub górne okrycie wierzchnie – marynarka, kurtka, ewentualnie koszula. Jest w tym trochę prawdy, ale wiele osób zapomina o jednej ważnej rzeczy. Oczywiście buty mogą być w tym samym kolorze i dobrze to wygląda, gdy kolorystycznie nawiązują do górnego elementu okrycia. Ważne jest jednak, aby oba te kolory różniły się nasyceniem, intensywnością, ciepłem i zimnością barwy. Wówczas cała stylizacja jest jak najbardziej modna, natomiast gdy buty mają identyczny kolor co marynarka – nie zawsze może wyglądać to dobrze.

Pamiętaj o klasykach

Każda kobieta w szafie powinna mieć ciuchy z tzw. kategorii must have. To przede wszystkim takie ubrania jak biała koszula, dobrze skrojona marynarka, czarny i biały t-shirt, dopasowane jeansy z wysokim stanem, spódnica, mała czarna, trencz, wygodne szpilki. Dzięki takim podstawowym elementom można tworzyć wiele stylizacji na wiele różnych okazji, a wybór dobrych jakościowo ubrań sprawi, że gdy otworzymy szafę nie powiemy, że nie mamy się w co ubrać.

Przeczytaj też: http://www.nawww.pl/zakupy-online-zastapia-stacjonarne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ